Април 19, 2014, 12:24:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
  WebKBD
  Начало   Forum   Помощ Вход Регистрация  
Tweet
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 1000   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ОБЩА ТЕМА - за всичко, което искаме да питаме, разкажем или споделим  (Прочетена 1582594 пъти)
stella_maris, Iv_Dechko, Чери (+ 1 Скрит(и)) и 12 Гости преглежда(т) тази тема.
Nadia
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 853

« Отговор #75 -: Април 29, 2011, 09:53:03 »

Днес ми е детско, щастливо. Отивам да играя скрабъл с приятелите си сред българските планини за два дни, да си говорим, да печем, каквото там ще печем, на барбекю, да ни вали дъжд, ако щете. Щастлива съм. Обичам да съм щастлива. Обичам да обичам. През последните два дни млко бях насред какво ли не работно сутрин рано преди офиса и вечер след него, но го приключих за уикенда. Остават ми още два дни такива после и всичко пак влиза в рамките на лекото  Cheesy Туй то от мене за разписване в общата темичка  laugh
Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 6676

« Отговор #76 -: Април 30, 2011, 12:03:08 »

Приятно изкарване, Надя! Весел дълъг уикенд на всички!  Grin
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 9860

ॐ ВЪЛШЕБНИЦА ПО СОБСТВЕН ИЗБОР ♥ АЗ СЪМ АЗ ♥

« Отговор #77 -: Май 03, 2011, 02:41:43 »

Заедно с доброто си настроение, не забравяйте да вземете и своето хапче за любов (за профилактика и лечение на сърцето и душата) 

Активен

Nadia
Хари Потър
Неактивен Неактивен

« Отговор #78 -: Май 03, 2011, 09:30:57 »

Добро утроооооооооооооо

Каня ви удома! Да закусим заедно, а?

Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: Май 03, 2011, 11:07:08 »

Добро утрооооо! Благодаря, по-ранобудни сте от мен!

Да ви поканя и аз на разходка след закуската? Акароа, Нова Зеландия  Wink

Активен

Starlight
Модeратор
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1022

« Отговор #80 -: Май 03, 2011, 02:08:47 »

Надя, за обяд важи ли поканата? После ще разходя обяда с Мила... Въздъх!
Активен

[/url]
Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #81 -: Май 03, 2011, 04:01:22 »

Надя, за обяд важи ли поканата? После ще разходя обяда с Мила... Въздъх!
Тази снимка, дето ви я постнах за разходка, ми напомня за едно наше пътуване в северна Шотландия, когато отидохме "до края на света" - така се чувствах. Т.е. края на острова, на Европа и каквото се сетите... Имаше едно градче Ълапул, в което спахме - имаше прекрасен залив като този с яхтички... направих снимки, ако ми остане време някой ден, ще ви ги пусна - такова невероятно спокойствие и красота цареше там, в това мъничко градче... сякаш времето беше спряло.  Smiley
Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #82 -: Май 04, 2011, 12:33:25 »

Прехвърлям въпроса от друга тема, да не спамя там:
И аз не знаех защо трябва 21 ден да се прави и какво става ако се прекъсне-но отговорът получих от д-р Джошуа Дейвид Стоун в книгата му"Психология на душата"-стр 14-където се казва ,че съществува един основен закон в психологията,който гласи,че за затвърдяването на един нов навик в ПОДСЪЗНАНИЕТО са необходими 21 дни.Можете да научите нещо за ден,но за формиране на навик в ПОДСЪЗНАТЕЛНИЯТ УМ,са необходими 21 ден.Способността на ПОДСЪЗНАТЕЛНИЯТ УМ да съхранява навиците Ви позволява непрекъснато да се усъвършенствувате и да развиете нови способности,без да се притеснявате за старите.
ПОДСЪЗНАТЕЛНИЯТ УМ е мястото ,на което действа ЗАКОНЪТ НА ПРИВЛИЧАНЕТО.Майстор е този,който използва този закон за своята ОСЪЗНАТА ПОЛЗА. Аз лично мисля,че не трябва да се прекъсва по никакъв повод до 21 ден ако искаш да създадеш 100 процента нов навик-особено съзидателните ,духовно повдигащи вибрациите ни!

Bhakti Yogini

С Rider-a се познаваме от едни други клубове преди много време и там също имаше тема за 21те дни и той наблягаше на това, ако се прави една медитация, да е поне за 21 дни. Отговорът, който си спомням е, че за седем дни една техника въздейства върху физическото тяло, след това следващите седем дни върху емоционалното тяло, след това върху менталното тяло, за да може накрая да стигне до духовното тяло и да проправи път на светлината от там. Но и това с подсъзнанието е интересно, макар да го чувам за първи път. Защо точно за 7 дни? Защото на всяко от телата му трябват седем години в най-добрия случай, за да добие завършен вид (Ошо).

Melchior

Източник - http://shamballa-bg.net/forum/index.php?showtopic=91&st=0
При Норбеков този срок не е ли 40 дена?  Roll Eyes Аз не съм ходила на негови курсове, но този срок винаги ме е стряскал. Някой от посещавалите курсовете да сподели опит и мнение?  Благодаря предварително.
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #83 -: Май 04, 2011, 02:27:17 »

Прехвърлям въпроса от друга тема, да не спамя там:
И аз не знаех защо трябва 21 ден да се прави и какво става ако се прекъсне-но отговорът получих от д-р Джошуа Дейвид Стоун в книгата му"Психология на душата"-стр 14-където се казва ,че съществува един основен закон в психологията,който гласи,че за затвърдяването на един нов навик в ПОДСЪЗНАНИЕТО са необходими 21 дни.Можете да научите нещо за ден,но за формиране на навик в ПОДСЪЗНАТЕЛНИЯТ УМ,са необходими 21 ден.Способността на ПОДСЪЗНАТЕЛНИЯТ УМ да съхранява навиците Ви позволява непрекъснато да се усъвършенствувате и да развиете нови способности,без да се притеснявате за старите.

При Норбеков този срок не е ли 40 дена?  Roll Eyes Аз не съм ходила на негови курсове, но този срок винаги ме е стряскал. Някой от посещавалите курсовете да сподели опит и мнение?  Благодаря предварително.

Такаааааааааааааа:

Самият курс 1-во ниво е 10-дневен и целта му е човек да се научи самостоятелно, без лекарства и странична намеса да въведе ред в своето тяло. Изучават се 10 техники (пътища) за самовъзстановяване на организма.

Всеки от десетте пътя поотделно може да Ви изведе от болестта.

За каво ни е тогава да изучаваме всичките десет?

Усвоявайки системата цялостно, ние си осигуряваме десетократна защита от провали и неудачи.

Следва 30-дневна
ДОМАШНА РАБОТА

Курсът приключи !
Можете да си починете, да побездействате няколко дни, два или три, а после ще пристъпим към работа. Wink

Следва списък за седмица /той е примерен, разбира се! Tongue /има го в поста/

И с това темпо ще работим още 30 дни за закрепване на получените и за постигане на нови резултати.
Ако не успеете да приключите с проблемите за тези 30 дни правите почивка, а после работите още

Коригирайте целите си, отделяйте повече внимание на своите качества и черти от характера!
Много радости успех!
Можете да продължите да пиете водичката сутрин и вечер.
В бурканче можете да спрете да пишкате. Cheesy

В тези 30 дни всеки открива (намира) своя път за справяне с проблема и затвърждава наученото. И се бори с мързела си, който е най-големият ни саботьор. Побеждава не техниката, а духът!

И, съгласи се, не може да носиш хронична болест 10 години /пък, дори, и само 6 месеца Wink/ и да искаш да я премахнеш само за 10 дни, в които се включва и изучаването на нови неща /техники/.

До тук беше за курса.

Сега малко за разминаването 21/40.

Когато решиш да затвърждаваш навика - например да си повтаряш утвърждението "Обичам себе си" - ти вече си обмислил какво точно ще правиш /в случая имаш утвърждението като мисъл-форма/ и започваш да го практикуваш 21 дни/техниката е без значение - писане на желание, пеене на мантра, медитация, работа с огледало/.

След еуфорията на курса изведнъж се оказваш в плен на липсата на организирани занимания. Оглеждаш се 1-2 дни и започваш да се чудиш, аджеба, сега какво точно да правя - някои остават до тук, разчитайки, че наученото автоматично ще се самоприложи.
Други прескачат по материята като скакалци, захващайки се едновременно с много от наученото и в един момент преустановяват, защото не им стига времето или хаотично се занимават и резултатите не са видими.
Една част - това са упоритите инатлии - решават да си пишат домашната работа, или сами си правят план-график за справяне с един или няколко проблема и започват да работят целенасочено. Е, да ама, докато се понагласят вече е минала седмица в търсене на себе си и остават 21 дена да продължат=затвърдят наученото.

Пък и кой е точно сигурен, че Джошуа Дейвид Стоун е 100% прав за тези 21 дена. Roll Eyes   На Стив Павлина му трябват 30 дни За друг този период може да се окаже - 40-50, а защо не 10 дни Tongue. За майка ми, която "действаше" само по книгата - периодът се удължи, защото се налагаше сама да разучава упражненията, четейки ги. Е, ние поне сме облекчени с наличието на видеоматериали и подробни обяснения.

Въобще, всичко е строго индивидуално, но докато човек не почне, няма как да разбере това.

Нали знаеш колко е важен пътят  Smiley "Не целта е цел, а Пътя"   Лао Дзъ.

Бъдете успешни, с каквото и да се захванете!
Активен

Nadia
Хари Потър
Неактивен Неактивен

« Отговор #84 -: Май 04, 2011, 02:46:53 »

В Инсайт се работи 33 дни след курса..................... Въпросът е да стане присъщо на самия човек новото и да се отдели той от старите си навици на действие и мислене, а не колко точно дни. Просто е необходимо да са МНОГО. Аз работя със 100 дни. Ама аз съм си щура де. То след 100 дни по 20 лицеви опори сутрин и вечер самоналожени, 'щото направих една простотия, после всяко нещо ми се струва песен   8)  Huh?
Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #85 -: Май 04, 2011, 07:50:26 »

В Инсайт се работи 33 дни след курса..................... Въпросът е да стане присъщо на самия човек новото и да се отдели той от старите си навици на действие и мислене, а не колко точно дни. Просто е необходимо да са МНОГО. Аз работя със 100 дни. Ама аз съм си щура де. То след 100 дни по 20 лицеви опори сутрин и вечер самоналожени, 'щото направих една простотия, после всяко нещо ми се струва песен   8)  Huh?
Ти сама ли си самоналожи 100-те дни по 20 лицеви опори сутрин и вечер? В смисъл, ти ли реши, че си направила простотия и така трябва?
Активен

Nadia
Хари Потър
Неактивен Неактивен

« Отговор #86 -: Май 05, 2011, 07:25:45 »

Мила, да. То не беше въпрос, че "трябва", а че искам.... Искам да се заземя и да приема реалността и да реагирам спрямо нея. Трето споразумение на толтеките нали си чела. Нещо в този дух.
Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #87 -: Май 05, 2011, 12:06:09 »

Мила, да. То не беше въпрос, че "трябва", а че искам.... Искам да се заземя и да приема реалността и да реагирам спрямо нея. Трето споразумение на толтеките нали си чела. Нещо в този дух.
Мдааа, Надя. Благодаря. Това ме замисли... Благодаря. Нищо не е случайно в тоя живот, обичам да го казвам  Wink
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #88 -: Май 05, 2011, 08:26:45 »

Днес една приятелка, с име на красиво цвете, ми изпрати своя статия, написана във връзка с ритуала КАК ДА СИ "ПОРЪЧАМЕ" МЪЖ /ЛЮБИМ, ПРИЯТЕЛ, СЪПРУГ и ме заля с енергията на любовта.

Почуствайте я и вие!

И да не забравите да си пожелайте нещо днес на 5 и утре 6 май в 12 часа вечерта до 12.01 небето се отваря . Аз понеже имам „манастир“ имам 2 икони на свети Георги и третата е на път да дойде  Grin

« Последна редакция: Май 05, 2011, 10:18:14 от Lenny_Pld (With love) » Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #89 -: Май 06, 2011, 12:35:38 »

Мнооого хубаво го е написала - браво!

Чета я и си спомням - и при мен точно по този начин проработи. Писах списъка дълго. Променях го няколко пъти. ВСИЧКО, ама ВСИЧКО се сбъдна до шушка. Включително и нещата, които не бях писала, но бях казвала на смях на приятелките си - например - да е с очила, че като остарея, да не ми вижда бръчките  laugh Ми... с очила е.  Tongue Или - да е със "златни ръце", че дотогава все бях попадала на мъже, които са прекалено... хъм... да кажем, аристократични, за да не обидим никого  Undecided за да се занимават с нещо повредено из къщи - и все търчахме да се молим на майстори за всяка дреболия, по-голяма от сменяне на бушони. Ми... и това се сбъдна. Да бях знаела, че ще се сбъдне толкова точно ... Та, момичета - пишете - желайте - и без излишна скромност!  Wink
Това със сигурност работи.  Azn
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 1000   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Loading