Април 25, 2014, 12:16:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
  WebKBD
  Начало   Forum   Помощ Вход Регистрация  
Tweet
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Светът на сънищата  (Прочетена 20605 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Starlight
Модeратор
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1022

« Отговор #45 -: Юли 20, 2011, 10:30:12 »

Може би съм се развълнувала нещо от срещата, но  за две семици 3 пъти го сънувам  Roll Eyes
А такааа - има нещо гнило в Дания, да знаеш, няма такова нещо като случайност  Wink Това разбира се в кръга на шегата, но явно наистина има някакво връщане в минаол период - нормално е да те развълнува и да присъства в съня ти.  dance
Активен

[/url]
Здравето
Начинаещ чародей
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 82

« Отговор #46 -: Юли 21, 2011, 08:33:10 »

Здравето, мисля си че си имала "близка среща от третия вид"  Wink - две врати - два свята. Мисля че някой иска да ти предаде послание, когато си готова ще го получиш  Kiss

Roll Eyes  В очакване съм.  angel
 Wink
Активен
Beloved
Любопитстващ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #47 -: Юли 21, 2011, 02:16:16 »

Starlight аз в случайности не вярвам  Grin Още веднъж Благодаря за поясненията  huh2
Активен
Starlight
Модeратор
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #48 -: Юли 21, 2011, 06:27:11 »

Момичета, чакаме развръзката dance
И аз сънувам напоследък разни "странности" и вътрешно знам, че са по-специални сънища, но нещо не мога да се организирам да ги запиша и разтълкувам.
Снощи сънувах една сватбена кола, в чийто рег. номер имаше шестици, чаках да видя и булката, но нещо не я дочаках Smiley
Това ме подсеща да копирам ето този линк от Мила за Числата и Сънищата
Активен

[/url]
Христии
Любопитстващ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #49 -: Август 08, 2011, 01:31:59 »

Здравейте и от мен  Roll Eyes
Наскоро сънувах един много странен сън .Сънувах семейството на един мой приятел .Най -странното в съня беше ,а и сама аз се запитах на сутринта защо ги сънувам именно тях при условие че никога досега не съм виждала съпругата и децата на този мой приятел .Само веднъж ги бях виждала на снимка но това беше преди години .Въпреки че мина доста време от съня две или три седмици вече все още не мога да си обясня защо именно те ми се появиха в съня .С жената си разговаряхме като първи приятелки а децата ми се радваха все едно сме толкова близки.
Някой може ли да ми обясни
Активен

♥♥♥♥Нося Любов! Нося Щастие! Нося Усмивки! Нося Надежда! Нося Късмет! Нося Благополучие! Нося Сила! Нося Доброта! Нося Увереност! Нося Вдъхновение! Нося Сбъднати Мечти! Пожелай си и Ти и нека съвсем скоро станат реалност!
Нека по често се усмихваме и казваме на любимите си хора колко много ги обича
Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 6692

« Отговор #50 -: Август 08, 2011, 02:01:23 »

Здравейте и от мен  Roll Eyes
Наскоро сънувах един много странен сън .Сънувах семейството на един мой приятел .Най -странното в съня беше ,а и сама аз се запитах на сутринта защо ги сънувам именно тях при условие че никога досега не съм виждала съпругата и децата на този мой приятел .Само веднъж ги бях виждала на снимка но това беше преди години .Въпреки че мина доста време от съня две или три седмици вече все още не мога да си обясня защо именно те ми се появиха в съня .С жената си разговаряхме като първи приятелки а децата ми се радваха все едно сме толкова близки.
Някой може ли да ми обясни
Христи, дали сънят е ЗНАЧИМ може да кажеш само ти. Обикновено критерий е как ти си го усетила. Понякога просто се сещаме за хора, те изплуват в съня ни и трябва да търсим не точно значението на хората, а на посланието, което се появява около тях. Друг път това може да е подсещане на несъзнаваното за възможност, която не сме изследвали... Може и да се сближите в бъдеще - но това зависи само от теб.

Ако сънят се повтори, тогава обикновено трябва да се търси нещо повече... Само лично мнение изказвам, базирано на прочетени книги. dance
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 9886

ॐ ВЪЛШЕБНИЦА ПО СОБСТВЕН ИЗБОР ♥ АЗ СЪМ АЗ ♥

« Отговор #51 -: Август 08, 2011, 05:30:41 »

"Вечер, като спи, човек отива в Божествения порядък да спечели нещо. Като се събуди, влиза в човешкия порядък. Ако не знае как да приложи спечеленото, всичко ще изгуби. За да не губите спечеленото, трябва да се отречете от себе си, както е казал Христос на учениците си. Да се отречеш от себе си, това значи да се отречеш от човешкия порядък, дето нещата не се изправят." Учителя Дънов

Христии, не знам защо ти го копирам, но това ми попадна днес във ФБ и  веднага изплува въпроса ти. Това е просто един цитат,който, за съжаление, не мога да тълкувам, но нещо ме накара да ти го напиша dance
Активен

Клонка
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 611

« Отговор #52 -: Август 22, 2011, 10:05:23 »

Този цитат не го разбирам.
Почвам да мисля.
Дълбоко вярвам в значимостта на сънищата. Без значение дали говорим за предсказание или просто за нещо, което душата ни подсказва.
Нещо се случва там, в сънищата ни. И ако успеем да го усетим, сигурна съм, ще получим много знание за самите себе си, а и за това, което се случва със, във и около нас.

Този цитат сигурно е много трудно да се разбере извън контекста на някакъв по-обемен текст, от който вероятно е част. Но ако е само това, значи изобщо няма шанс да го схвана Roll Eyes
Активен

"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead."
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #53 -: Август 22, 2011, 10:12:17 »

Ами като го копирах излезе, че това са мисли за всеки ден на Учителя Дънов - тази е за 3 февруари 2009 (и пак е само този откъс  Roll Eyes)

http://www.bialobratstvo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=2736&Itemid=113
Активен

Клонка
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 611

« Отговор #54 -: Август 22, 2011, 11:07:04 »

Е, значи няма шанс да я разгадая. Поне аз. Поне засега. Smiley
Активен

"Sometimes it lasts in love
But sometimes it hurts instead."
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: Август 27, 2011, 12:19:16 »

Приликите между съня
и фантазирането

Енцефалографът измерва мозъчните импулси. Те са електрически вълни, с които се регистрират състоянията на съзнанието.

Точно в този момент може би вашият мозък произвежда импулси с честота 14-22 в секунда. Ако трябваше да затворите очи и да се отпуснете, както в Глава Първа, би било възможно да намалите честотата на мозъка си до около 7-14 импулса в секунда.

Тази честота се нарича алфа-ритъм на мозъка. Когато мозъкът ни работи на алфа-ритъм, нощем сънуваме.

Активната честота на мозъчните импулси, на която сте сега, се нарича бета. Започваме да заспиваме под алфа-ритъма, при ритъм 4-7 импулса в секунда, който се нарича тета. Когато импулсите спаднат под 4 в секунда, влизаме в ритъм делта.

В ритъм делта ние не сънуваме. Не сънуваме и в ритъм тета. Но през нощта, на всеки 90 минути мозъчните ни вълни се ускоряват, достигат ритъм алфа и започваме да сънуваме.

Тези периодични сънища имат нещо общо с фантазирането. Често те са вдъхновени от извора на безкрайния разум, който ние наричаме “Създателят”.

Физикът Нилс Бор, който работи години наред над структурата на материята, получава насън търсената информация. Този сън му донася Нобелова награда. Освен почестите Нобеловата награда носи и пари. Сънищата правят Нилс Бор богат човек.

Така става и със сър Фредерик Грант Бантинг, който насън открива как да получи инсулин. Биографите на Джузепе Тартини, автор на “Дяволската соната”, описват как я е чул насън. Тартини сънувал, че дава цигулката си на дявола, за да види как умее да свири. “Чух го как свири с неизразимо умение една прекрасна соната... Бях омагьосан.” Тартини се събужда, грабва цигулката и се опитва да изсвири звуците, които е чул в съня си. Пиесата, която композира, не е толкова хубава като чутата насън, но все пак е неговото върховно постижение.

Робърт Луис Стивънсън използва сънищата си в забележителната си писателска кариера. Пример за това е романът “Доктор Джекил и мистър Хайд”, където трудният момент, превъплъщението, се явява на Стивънсън насън - когато преследваният Хайд изчезва и се превръща в доктор Джекил.

Тези сънища имат нещо общо с фантазирането. И двете явления са извор на творчество. Сънищата са по-спонтанни. Фантазирането повече се поддава на контрол и е преднамерено. Всяко от тях предугажда действителността.

~Мери се възхищава на прекрасния ден и много й се иска да заведе децата си на плажа. Само че няма нито пари, нито билети за автобуса. Тя се отпуска и започва да фантазира как е на плажа и заедно с децата си играе на пясъка.

След малко единият й син нахълтва в стаята: “Виж, мамо, какво намерихме навън!” Десет долара.

Какво прави сънищата и фантазирането извори на творчество?

Това, че и двете са в ритъм алфа.

Удивителната способност,
която дава алфа-ритъмът

Защо мозъчната честота от 7-14 импулса в секунда е в състояние да ви превърне от създание на обстоятелствата в създател на обстоятелствата?

В последните петдесетина години науката откри отговора на този въпрос. При алфа-ритъм дясното полукълбо се включва в процеса на мисленето. Дали удвояването на мисловните способности прави това нещо толкова важно? Да, но има още много неща. Ключът към тях е забележителният факт, че дясното полукълбо е връзката ни с творчеството. Това установи напоследък науката. Искате ли да направите още една стъпка с мене? Само трябва да приемете, че творчеството трябва да бъде характерна, присъща черта на творческата сфера.

Къде е творческата сфера? Кой знае и кого го интересува това? Важното е, че тя е навсякъде, където се създава нещо - от материалния свят до вас. При алфа-ритъм дясното полукълбо на мозъка се включва в играта. То ви свързва с това, от което сте произлезли: с източника на всеки разум.

Сънищата и фантазирането ви свързват с източника на всяка информация, на всички отговори, на всички решения. Когато го обяснявам пред аудитория от делови хора, обикновено казвам: “Вие правите бизнес само с лявата половина на мозъка си. Все едно някой е вързал едната ви ръка отзад на гърба ви.” Това е меко казано. Ограничението да имаш само една ръка не може да се сравни с ограничението да ползваш само едната половина от мозъка си.

Явих се на теста за интелигентност, необходим за влизане в МЕНСА, организацията на най-умните два процента от човечеството. Не го издържах. След това започнах да практикувам метода “Силва”, който е начин да се контролира дясното полукълбо. Отново се явих на теста и го издържах без усилия. Сега съм член на МЕНСА.

Да, вие също можете да повишите своето равнище на интелигентност. И... да постигнете много повече.

д-р Робърт Стоун - "ЖИВОТ БЕЗ ГРАНИЦИ"
Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 6692

« Отговор #56 -: Август 31, 2011, 03:16:38 »

"Вечер, като спи, човек отива в Божествения порядък да спечели нещо. Като се събуди, влиза в човешкия порядък. Ако не знае как да приложи спечеленото, всичко ще изгуби. За да не губите спечеленото, трябва да се отречете от себе си, както е казал Христос на учениците си. Да се отречеш от себе си, това значи да се отречеш от човешкия порядък, дето нещата не се изправят." Учителя Дънов

Ако заменим думата "спечели"...

Аз така го разбирам - висшия порядък, това са Законите на Вселената, на Бог, както искате го наречете. Когато заспиваме, отиваме там, изключваме съзнанието, което е движено от създадени от човека закони, които далеч не винаги съответстват на висшите - тогава "губим" себе си, т.е. егото си, потапяме се в Божественото, в Чистата Енергия, в Източника, в Силата, в Истинското.

Когато се събудим, имаме избор - да съхраним частичка от това или да се върнем изцяло в човешкия свят с неговите измислени от хората за нечие удобство закони...

Затова казват, че когато заспиваме или медитираме, спада "съпротивата", която ни пречи да допуснем желанията ни да се материализират.
Активен

maria11
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1136

« Отговор #57 -: Октомври 01, 2011, 10:46:31 »

Smiley Здравейте ! Ами тук попаднах след едно препращане на Vivaldi   , за което и благодаря много  huh2 . Ами един въпрос относно едни мои сънища , ако е възможно да ми помогнете да разтълкувам значението им . Често сънувах и все още понякога сънувам кучета ( различни по цвят и големина) , понякога само ме лаят друг път ме и хапят , усещам страх . Какво може да значи това и другото , което е сънувам , че ме нападат по улицата , която минавам обикновено. Сънувам и мечки , змии , паяци - какво значат тия животински сънища Huh? Сънувам повтарящ се сън с чупене на ръка , както и палене на свещи в църква .  Roll Eyes Roll Eyes Много ще съм ви благодарна , ако осветите тази загадка със сънищата ми .  huh2
Активен

Свободата има собствен стил .
Starlight
Модeратор
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: Октомври 01, 2011, 05:19:12 »

Здравей, blaugranas Smiley
Ще цитирам нещо за сънищата с животни от Съновника на Дако

Цитат
КОГАТО НИ СЕ ПРИСЪНВАТ ЖИВОТНИ
Животните обикновено населяват важните сънища. Те символизират между другото инстинктите и дълбоките жизнени сили - понякога изтласкани. Проявяват се като отзивчиви спътници или опасни натрапници. Или са ни добри приятели, дошли от земния рай, или настървени врагове, решени да ни унищожат. В сънищата те са такива, каквито ги направим, тъй като са наши проекции. Представляват страстите ни, тревогите, страховете ни. Понякога обаче са чудесни пратеници, пазители на тайния ни храм. Защото между пълзящата в храстите змия (например) и коронованата Змия, която се полюшва на слънцето, се простира цяла вселена от вътрешни еволюции...
Животните са следователно наши проекции - в това отношение най-типични са вълкът и мечката. Но те често са и символи на могъщи лица, майката и бащата на пример. Така „лошата майка" може да се яви в образа на разярен кон, на крокодил и пр. „Добрата майка" се преобразява в лъвица, мечка и т. н.
Като се има предвид честото присъствие на някои жи¬вотни в сънищата, не е зле да видим какво символизират те обикновено.
..............................
Куче
Обикновено то е отзивчивият другар. Верността на каквато и да е цена. Инстинктът. Както и онзи, който „подушва" и открива неща, недостъпни за ограничените ни сетива.
Но символиката му е много по-широка от тези елементарни представи. Кучето е пазач - пазач на човека и на ада. То води човека в нощта на смъртта, както води и слепеца. Много митологии го свързват с подземния свят, с другарството в отвъдното. Кучето охранява вратите на свещените места. У някои племена мъртвият винаги бива погребван заедно с кучето си, което ще го отведе в небесното царство.                                   
Кучето може да е и соларен символ; или майчин.
.........
Мечка
Това животно очарова децата със своето явно добродушие, с майчинския си и спокоен вид. То е важен символ, макар и да се среща доста рядко в сънищата. Според някои народности (сойотите) мечката е господарката на го¬рите, „черната старица".. Други я смятат за символ на мъдростта. Тя изразява преди всичко стихийната сила, могъществото на несъзнаваното, но и недпредвидимото, капризния примитивизъм и склонността към насилие, които често се вграждат в отрицателната ни Сянка. В детските сънища мечката нерядко е въплъщение на майчиния авторитет (или на бащиния, ако става дума за мечок).
..............
Паяк
В западните цивилизации той обикновено предизвиква ужас. Но у други народи притежава изключително по¬ложителна символика. Ева Мейерович съобщава, че в Индия паякът е много важен космологичен символ. Та нали паяжината напомня слънцето, което „секретира" лъчите си както паякът нишките си? Според някои африкански народи Паякът (Анансе) е създал слънцето, луната и звездите и е „замесил човешкото тесто". За ашантите паякът е основният Бог, който е създал човека. Поради факта, че тъче мрежата си, като извлича от себе си необходимото вещество, паякът придобива положителна функция; в такива случаи той се схваща като запознат с тайните на живота, на миналото и бъде¬щето.
У нас паякът обикновено се възприема като отрицате¬лен в сънищата, тъй като ние сме „просмукани" от злотворните свойства, приписвани на това насекомо. Но ще видим по-нататък един много положителен голям сън, в който главното действащо лице е бял паяк.
Отрицателният паяк
Тук се намесват два елемента: паяжината и насекомото. Паякът „тъче" капана си. Дебне плячката си. Овързва я. Стои неподвижен в центъра на мрежата си, но реагира с извънредна бързина.
Схващан по този начин, паякът се е превърнал в сим¬вол на „лошата майка" със своята натрапчива и поглъ¬щаща страна - лошата майка „се залепва" за детето си, задушава го и си го присвоява. В този случай паякът е символ на смъртта на личността и често се явява в съни¬щата на хора, главно на жени, които усещат майка си като отрицателна, регресивна, унищожителна. Тогава той е транспозиция на символа на „злата вещица".
Все в отрицателен смисъл паякът олицетворява фатал¬ната жена, пленителната и смъртоносна жена, която омагьосва и убива. В това значение той се явява в съни¬щата на мъже, чиято отрицателна Анима функционира като злотворна сила. Разбира се, и при мъжа паякът може да символизира майката.
Понякога паякът е символ на самия сънуващ; тогава той изразява свръхнарцистичната и прекалено интро-вертна страна на неподвижна и обърната към центъра си личност - паякът е застинал в мрежата си.
Положителният паяк
Ето един сън на жена на трийсет и девет години, в който паякът приема доста рядък образ:
- Сънувах паяк. Огромен, гладък като кадифе. Най-странното е, че беше бял като алабастър. Много красив... ааз бягам, като видя паяк!... Не знам впро¬чем къде се намираше. Движеше се. Мрежата му беше по-надалеч, много широка, обсипана с капки вода, които проблясваха във всички цветове на дъга¬та. След това паякът изчезна от погледа ми.
Основните елементи в този сън са белият паяк и кап¬ките вода върху мрежата.
Ще видим как животните от сънищата понякога са свързани с големите митове и легенди.
БЯЛ ПАЯК. Бялото тук „обезврежда" обичайния тъмен цвят на паяка. Забележително е впрочем, че според ис¬лямската традиция един бял паяк е спасил живота на Пророка. В този сън бялото - на всичкото отгоре бяло като алабастър! - е символ на чистотата и на не-заплахата.
КАПКИ ВОДА. Тези многоцветни бляскави капки об¬сипват мрежата като скъпоценни камъни. Напомнят ни за бисерите, символи на извисяването на духа и на съвършенството. Освен това и все в този сън паяжината наподобява Мандала с нейната концентрична форма. Трябва да признаем, че Мандала, обсипана с перли, не се среща на всяка крачка в сънищата!"

Моята идея за съня с кучетата - дали няма нещо в живота ти, които упорито отказваш да видиш? Възможно ли е тези кучета да фокусират вниманието ти във въпросната посока и да те накарат да го видиш, дори с цената на болката от ухапване?! Моят съвет е преди сън да се успокоиш с някоя техника по избор / броене назад например/ и да повториш няколко пъти нещо от сорта "тази нощ се сънувам, ще запомня съня си и ще разбера посланието му" или "тази нощ съня ми ще е отговор на ....въпрос и аз ще го разбера правилно". Дори да не се получи от първия, втория, третия път, не се отказвай - картинката ще ти се изясни.

Коя ръка сънуваш, че е счупена - дясната или лявата? Ръката е по принцип изобразява силата, властта, закрилата. Ръката за мен символизира хода, кормилото на живота, контрола над нещата. Дясното е символ на бъдещето, лявото на миналото.

Запалването на свещ в църква за мен е един прекрасен сън - светлина, обител, спокойствие. Постигане на вътрешен мир, единение с Бога, със себе си.
 Надявам се да съм ти била полезна, но най-важното е да знаеш, че съня е послание от теб за теб и само ти можеш да го разбереш. dance
Активен

[/url]
maria11
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1136

« Отговор #59 -: Октомври 01, 2011, 11:58:16 »

Wink  Starlight огромно благодаря  huh2 ! Наистина отговорът ти ми е полезен сега ще проследя има ли нещо , което не искам да видя и за какво ме предупреждават тия хайвани!   Tongue Да посланието е за мен , ама няма ли как да си дам жокер??  laugh  laugh Ще проследя нещата . huh2
Активен

Свободата има собствен стил .
Страници: 1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Loading