Април 25, 2014, 12:16:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
  WebKBD
  Начало   Forum   Помощ Вход Регистрация  
Tweet
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Домашна натурална козметика  (Прочетена 72914 пъти)
0 Членове и 5 Гости преглежда(т) тази тема.
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 9886

ॐ ВЪЛШЕБНИЦА ПО СОБСТВЕН ИЗБОР ♥ АЗ СЪМ АЗ ♥

« Отговор #15 -: Февруари 19, 2012, 07:20:47 »

Мила виж това не бях чувала за Танака  ssm5
козметика с пръсти

Сайта на Амитола    
При мен не се отваря.

КОЗМЕТИКА С ПРЪСТИ

В своята "Природосъобразна козметика" Джоузеф Корво, един от лечителите, които адаптираха акупресурата и зоновата терапия към мисленето на западния човек, предлага доста привлекателен начин да се лекуват вътрешните органи, докато се грижим за външния си вид.

ТОЧКИТЕ ЗА МАСАЖ НА ЛИЦЕТО СА:

На всяка точка отделяйте 30 секунди. Движенията са кръгови, с радиус 1-2 см.
Натискът е силен, но без дискомфорт. Щитовидната жлеза се масажира леко.

Ако точката е болезнена, намалете натиска: има натрупани токсини.

След всеки сеанс изпивайте голяма чаша чиста вода – токсините се разграждат,
дайте им възможност да се отделят от тялото.

1. ПОЧИСТВАНЕ НА КОЖАТА И УМА

Изчиства кожата на лицето.
Увеличава притока на кръв и кислород.
Стимулира умствената дейност и рефлексите.

Изпълнявайте силни кръгови движения нагоре и навън в посока към средата на челото и обратно.
Повтаря се 4 пъти.

2. ХИПОФИЗА И ТРЕТО ОКО

Балансира ендокринните жлези.
Активира хипофизата.
Развива въображението и способността за възприемане.

Изпълнявайте кръгови движения с радиус 1-2 см в продължение на 30 секунди.

3. ДЕБЕЛО ЧЕРВО

Рязко подобрява вида на кожата в резултат от елиминиране на натрупани отрови.
Сбогом на изпръхналата петниста кожа.

Изпълнете внимателно потупване в посока от външния ъгъл на очите към носа, и обратно.
Повтаря се 4 пъти.

4. БЪБРЕЦИ

Рязко подобрява вида на кожата и излъчването поради отстраняване на натрупани токсини.

Изпълнявайте силни кръгови движения под очите и от двете страни на носа.

5. ЛЕНИВИ ЧЕРВА

Лошата дейност на червата прави кожата бледа и сива.
Дайте възможност на кожата да заблести.

Пръстите се движат със силни кръгови движения, бавно нагоре и надолу по дължината на скулите.
Повторете 4 пъти.

6. СТОМАХ

Подобрява и изравнява цвета на кожата.
Стимулира работата на стомаха, отстранявайки храносмилателни проблеми.

Изпълнявайте силни кръгови движения, без пръстът да се отделя от кожата.

7. ДАЛАК

Далакът отговаря за отделянето на износените кръвни клетки и подпомага храносмилането.
Нарушената му функция уврежда кожата.

Силен кръгов масаж към средата на горната устна. Радиус – 1-2 см.
Усетете венците под пръстите си.

8. ПАНКРЕАС

Намалената функция на панкреаса може да причини висока киселинност,
която е много вредна за кожата.

Започнете от края на долната устна.
Масажирайте с въртеливи движения към центъра, а след това отново навън.

Повторете 4 пъти. Почувствайте долните венци.

9. ЧЕРВА

Натрупаните поради запек токсини отнемат блясъка на кожата и очите
и предизвикват неприятен дъх.

Силният въртелив масаж на трапчинката, намираща се на брадичката,
възвръща жизнеността и тена на кожата, отстранява запека.

10. БЕЛИ ДРОБОВЕ

Стимулира белите дробове и притока на кислород.
Не само подобрява вида на кожата, но предпазва от настинка, бронхит и астма.

Масажира се мускулът, преминаващ покрай краищата на устата,
в посока навътре и навън – към устата и към бузите.

11. СЕКСУАЛНО ЖЕЛАНИЕ

От правилната функция на ендокринните жлези зависят видът на кожата и
контролът над половия живот.

Силен кръгов масаж по ръба на челюстта – от точката под ухото до точката,
която се намира точно под зениците, и обратно.
Повторете 4 пъти.

12. ЧЕРЕН ДРОБ И ЛИМФНА СИСТЕМА

Черният дроб е отговорен за пречистването на кръвта.
Замърсена кръв означава отпусната кожа и лице, което изглежда по-старо от годините си.

Силен кръгов масаж в точката, където челюстта се слива със скулите.

13. НЕРВНА СИСТЕМА

Масажът на тази точка (силни въртеливи движения с радиус 1-2 см)
тонизира цялата нервна система и събужда усещането за мир и спокойствие,
което веднага се отразява на вида на лицето.

Цялото движение отнема 30 секунди.

14. ТОНИЗИРАНЕ НА ЦЯЛОТО ТЯЛО

Силен кръгов масаж по ръба на двете уши отгоре надолу и обратно.
Повторете 4 пъти. Ефектът е забележителен.

15. ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА

Отпуснато тяло, слаб и нарушен сърдечен ритъм; затруднено дишане;
наднормено тегло; забавено кръвообращение и засилено усещане за студ;
суха и лющеща се кожа; намалена памет, проблеми с менструацията и още много –
всичко е свързано с щитовидната жлеза.

Действието е нежно, но цялостно.
Пръстите се движат с меки кръгови движения навън и навътре.
Повторете 4 пъти.

ТИБЕТСКО КОРЕМНО-КЛЮЧОВО УПРАЖНЕНИЕ

Хората на Изток твърдят, че ако на старост започнеш за изпълняваш това упражнение, то ще те подмлади. Ако го изпълняваш млад, то ще отдалечи от теб старостта.

Заемете позицията.

Почувствайте се удобно.

Издишайте и свийте мускулите на корема, като повдигнете вътрешните органи, докато усетите силния натиск на диафрагмата. В образувалата се вдлъбнатина трябва да се поберат 2 юмрука. Задръжте, докато преброите до 10.

Внезапно отпуснете и вдишайте.

Това е цялото упражнение.

Изпълнете го 3 пъти и след това възстановете дишането си. Правете комплекса толкова пъти, колкото искате.

Никога не се насилвайте при изпълнение на упражнението; не се претоварвайте.

Тайната е в постепенността и постоянството.

Достатъчни са 1-2 минути на ден, за да енергизирате тялото си.

Превърнете упражнението в ритуал, за който мислите с радост.

ТИБЕТСКОТО КОРЕМНО-КЛЮЧОВО УПРАЖНЕНИЕ
е представено от Джоузеф Корво в българския превод на неговата "Природосъобразна козметика".

Източник - http://zashto-kak.hit.bg/kozmetika.htm
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 12:57:44 от Lenny_Pld ॐ (With love) » Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: Февруари 19, 2012, 08:51:03 »

ПОДМЛАДЯВАЩ ЛИМФОДРЕНАЖЕН МАСАЖ НА ЛИЦЕТО (Yukuko Tanaka)

ZOGAN FACE MASSAGE 

Цоган масажът (на руски го наричат и "Масаж Асахи") в превод от японски означава "Утринно Слънце") е по книгата "Масаж на лицето" на Youkuko Tanakа (на снимката е на 62 години  )

Zogan масажът, често наричани магически, има два компонента:
* Лимфен масаж - помага да се ускори извеждането на токсините, подобряване на храненето на тъканите и освобождаването им от излишната течност. Тези отпадъчни продукти предизвикват подуване и сив тен, които са едни от признаците на лицето стареене.
* Дълбокият масаж на лицевите мускули, включващ техники на мануална терапия, отпуска лицевите мускули, има благоприятен ефект върху кожата, кръвоносните съдове на лицето, помага за тяхното укрепване и възстановяване, помага за стягането на контура на лицето.

Масажът съживява и събужда силата на лицевите мускули.

Масажът се извършва със силово въздействие, но това не бива да се прави с прекален натиск. Повишено внимание да се обръща в областта на лимфните възли. Ако се появят болезнени усещания - това означава, че масажът е направен грубо. В същото време не трябва да се опасявате, че кожата ще се разтегне и ще се появят нови бръчки от дълбочинното въздействие върху лицето.

Правейки масажа Zogan 10 минути дневно ще изглеждате с 10 години по-млад/а.

exclaim Препоръки на Youkuko   Tanakа
- задължително предварително почистете лицето си;
- по време на масажа използвайте крем или някакво масло/олио (например зехтин, сметана, масажен крем, тоалетно мляко за отстраняване на грим )
- изучете предварително местоположението на лимфните възли -  exclaim масажът на лимфната трябва да бъде внимателен, без силен натиск, особено върху лимфните възли.

Основно правило на самомасажа ZOGAN: поглаждане на кожата по хода на  лимфните пътища - от периферията към центъра. Не натискайте и не масажирайте самите лимфните възли, а просто поглаждайте пътя им - това е достатъчно.

Ето как изглеждат лимфните възли, които са разположени върху лицето и шията

exclaim Масажът е противопоказен при:
- заболявания на лимфната система;
- заболявания на горните дихателни пътища (особено при увеличени жлези или сливици);
- възпаления на кожата на лицето;
- масажът не се препоръчва, ако сте болни (дори когато сте с обикновена настинка или хрема), тъй като с разнасянето на лимфния поток в тялото, се "вкарва" и възпалението;
- не правете масажът като сте без настроение;
- специално предупреждение към жените - следете какво е въздействието на масажа по време на месечния ви цикъл: за някои цикълът не е пречка за масажа, но при някои има вероятност да се увеличи кървенето
exclaim тези, които имат слабо лице (с малко мазнина по лицето; с хлътнали бузи) да извършват  масажа много внимателно, работейки основно върху повърхността на лицето, за да се избегне допълнително му отслабване.

<a href="http://www.youtube.com/v/HaCwt78hjpQ&amp;NR=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/HaCwt78hjpQ&amp;NR=1</a>

Массаж ZOGAN (АСАХИ) - 28 мин.  _ (4)

За владеещите руски има описанието ТУК

<a href="http://www.youtube.com/v/oA9Coq5Nk2E" target="_blank">http://www.youtube.com/v/oA9Coq5Nk2E</a>

ВСИЧКИ УПРАЖНЕНИЯ СЕ ИЗПЪЛНЯВАТ 3 ПЪТИ

Упражнение 1. РАЗГЛАЖДАНЕ НА ЧЕЛОТО

Упражнение 2. УГОЛЕМЯВАНЕ НА ОЧИТЕ. ОТСТРАНЯВАНЕ НА ОТОЦИ

Упражнение 3. ПОВДИГАНЕ ЪГЪЛЧЕТО НА УСТНИТЕ

Упражнение 4. РАЗГЛАЖДАНЕ НА БУЗИТЕ, НАЗОЛАБИАЛНИТЕ ГЪНКИ И УСТНИТЕ

Упражнение 5. ЪГЪЛЧЕТАТА НА УСТАТА, БУЗИТЕ И СКУЛИТЕ. ПОВДИГАНЕ НА ГОРНАТА ЧЕЛЮСТ

Упражнение 6. ПОВДИГАНЕ НА ДОЛНАТА ЧАСТ НА ЛИЦЕТО И БУЗИТЕ

Упражнение 7. УКРЕПВАНЕ  СРЕДНАТА ЧАСТ НА ЛИЦЕТО И БУЗИТЕ

Упражнение 8. ПОВДИГАНЕ НА ЛИЦЕТО

Упражнение 9. ОФОРМЯНЕ ЛИНИЯТА НА УСТНИТЕ. РАЗГЛАЖДАНЕ НА СРЕДНАТА ЧАСТ НА БУЗИТЕ

Упражнение 10. "ПРИБИРАМЕ" ДВОЙНАТА БРАДИЧКА (ПОДОБРЯВАНЕ НА ОВАЛА)

Упражнение 11. ПРЕМАХВАМЕ НАЗОЛАБИАЛНИТЕ ГЪНКИ

Упражнение 12. ПРЕМАХВАМЕ БРЪЧКИТЕ НА ЧЕЛОТО (ЗИГЗАГООБРАЗНИ ДВИЖЕНИЯ)

Още от  Youkuko Tanakа - http://face-building.com/massazh/japan-massage-zogan-2.html

Подбор, превод и оформление за Дриймленд - Lenny_Pld ॐ (With love)
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 02:44:26 от Lenny_Pld ॐ (With love) » Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Февруари 20, 2012, 06:50:07 »

Самомасаж на  лице и шия (аз ползвам зехтин вместо масажен крем)

http://www.youtube.com/watch?v=wZq3pYymIfo&list=PL4B69DF8E469864F0&index=14&feature=plpp_video

За овлажняване на лицето ползвам пулверизатор, в който наливам изворна и розова вода и някакво масло (ший, бадемово, арган... каквото имам в момента и, разбира се, подходящо за типа кожа)

Друг начин за овлажняване - прави се запарка от билка (лайка; невен)  или зелен чай - след изстиването се налива във формички за лед и с кубче лед се прави масаж на лицето.

Японките  мият лицето си с длани - 20 пъти с хладка вода отдолу нагоре (за предпочитане сутрин за тонус и "напояване" с вода)

Активен

Christy La Belle
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1336

Сърцето ми е топло, Душата ми е свежа

« Отговор #18 -: Февруари 20, 2012, 12:35:29 »

Благодаря за японските масажи, започнах ги 
Незнаех че сайта е на Амитола чудесен е, благодаря и  ssm5
Напояването с вода ми напомни за прероръките на Лили Димкова- сутрин с шепичка с вода 12 пъти плискаме върху лявото око, после дясното после 13 пъти лявото и накрая пак 13 дясното, общо 25.Невероятна жена  ssm5 ssm4
Активен

В моите очи светлината, в моето съзнание изобилието, в моето сърце любовта!
ray of light
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 226

« Отговор #19 -: Февруари 21, 2012, 03:11:20 »

Препоръчвам като ексфолиант за лице и за тяло овесени трици. Кожата се намокря и се разтрива нежно с триците. Става много гладка и мека.

За разгримиране на очите ползвам розова вода и масло от жожоба. В шишенце с пулверизатор слагам на 100 мл. розова вода около 10мл. масло от жожоба. Преди употреба трябва да се разклати енергично, за да се получи емулсия. После пръскам на тампонче и почиствам очите.

« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 03:44:38 от Lenny_Pld ॐ (With love) » Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Февруари 26, 2012, 01:18:46 »

Тъй като всеки път си купувам големи разфасовки, които не мога да употребя до края, поради изтекъл срок на годност, една приятелка ми препоръча Оливитал - ампули по 5 мл. Това е сайта на производителя и цената е за 12 броя, но в доста аптеки се продават поединично 

Мони, thankyou
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Февруари 28, 2012, 12:45:45 »

Биолифтинг лица, 1. часть, Галина Гроссманн

http://www.youtube.com/watch?v=iF68q72Eh_c&feature=share

Биолифтинг лица, 2. часть, Галина Гроссманн

http://www.youtube.com/watch?v=r5E8cOkOOWE&feature=related 

Мимические морщины, устранение. Галина Гроссманн

http://www.youtube.com/watch?v=C5N0-mE-_Mg&feature=related

Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Март 12, 2012, 01:58:30 »

Как можем да си направим парфюм в домашни условия?

Парфюмът, създаден от вас, ще има едно огромно предимство пред тези, които се предлагат в най-изисканите парфюмерии - вие можете да комбинирате всякакви аромати. И ако например обожавате ванилията, можете да си създадете парфюм на нейната основа без примеси на други аромати. Вие можете да пресъздадете аромата, който пробужда във вас приятни спомени или предизвиква определено настроение, който може да ви излекува от главоболието, може да намали стреса и да ви зареди с енергия...

Оказва се, че не е толкова трудно да се създаде нов парфюм. Първо трябва да решите колко силен искате да бъде ароматът. Най-наситените парфюми съдържат от 15 до 30% етерни масла, тоалетните води – от 5 до 10%, а лосионите – не повече от 5%.

За да направите парфюм вие се нуждаете от следните материали:

- Любимото ви етерно масло (роза, лавандула и т.н.) или съответно маслата, които ще съставят основата на вашия аромат.

- Спиртна основа за парфюма: това може да бъде 95% спирт или водка. Колкото по-високо е качеството на спиртната основа, толкова по-добър ще бъде парфюмът.

- Фиксатор. Този компонент е необходим за по-продължителното задържане на аромата. Отдавайки собствената си миризма, той помага за задържането на аромата на основните ингредиенти на парфюма. В качеството на фиксатор се прилагат такива етерни масла като сандалово масло и ванилия (внимавайте с ванилията, "кара ви" да харчите пари -Лени) . Ако искате да създадете не парфюм, а ароматен лосион можете да използвате в качеството на фиксатор рициново масло или масло от гроздови семки.

- Пипета, с помощта на която можете да измервате течността на капки. Желателно е тя да бъде стъклена, а не пластмасова.

- Малки шишенца. Те също трябва да бъдат стъклени, тъй като стъклото способства за най-доброто съхраняване на парфюма.

Самият процес на изработването на парфюма се състои от следните етапи:

1. С помощта на пипетата премерете необходимото количество етерни масла, спиртна основа и фиксатор, поставете ги в шишенце и разклатете добре.

2. Преди всяко добавяне на нова порция етерно масло трябва да почиствате пипетата със спирт или водка.

3. В процеса на добавяне на всяко следващо вещество проверявайте как се променя ароматът. Това ще ви помогне при необходимост да коригирате аромата, като добавите няколко капки от едното или другото масло.

4. Не забравяйте да надпишете шишето с парфюм – обозначете датата и състава на парфюма. Това е важно, ако създавате едновременно няколко парфюма.

5. За да стане готов парфюмът трябва да престои няколко дни и дори една седмица на тъмно, прохладно и сухо място. Надписът с дата върху шишенцето ще ви ориентира кога парфюмът би трябвало да бъде готов.

Източник

За хармоничното съчетаване на различни ухания, пълното разкриване на всички ноти на аромата е необходимо специално оборудване, което ще помогне не само да създадете нов парфюм, но също да го тестирате. Но от това не следва, че приготвянето на парфюм в домашни условия е невъзможно и нецелесъобразно.  За хората, страдащи от алергия или, например, мигрена, приготвянето на аромати самостоятелно - това е единствената възможност да използват парфюмерията.Предлагаме неголям обзор, посветен на въпроса, как да си направите модерен парфюм собственоръчно.

Как сами да си направите парфюм
За да си направите парфюм вкъщи, ще ви е необходим спирт или масло от жожоба, комплект ефирни масла, лентички хартия за провеждане на проби и затварящи се съсъди.
Обема на съсъдите трябва да се избира така, че смесването на компонентите да бъде удобно. При това следва да се има предвид, че при затварянето на съсъда вътре ще остане въздух, количеството на който трябва да се сведе до минимум. В противен случай процеса на съзряване на аромата ще се наруши и вие няма да получите желания резултат.
След това застава въпроса за избора на носещата субстанция. Каква ще е тя - спирт или масло от жожоба? Разликата между двете основи е във времето на съзряване на аромата и, всъщност, на самото ухание, което ще получите накрая.
Маслото от жожоба се използва за основа, понеже то почти няма ухание. Парфюмната композиция съзрява за около 14 дена и има повече ароматни оттенъци. Композицията на спирта съзрява в течение на 4 седмици и не е толкова наситена. Но преимуществото на спиртовата субстанция е възможността в по-нататъшното нанасяне на парфюма върху дрехи, коса, за разлика от парфюма, основан на маслото.
Хартията за пробите е необходима при смесването на композициите за тестиране в периода на съзряване на аромата. Ефирните масла са скъпо удоволствие, затова започващите парфюмери следва да изпълняват своите първи експерименти на върху маслата от иланг-иланг, мушкато и мирт. Те са много по-евтини, от маслото от жасмин, роза и тубероза.

Структура на парфюмните композиции
Всяка композиция се състои от три постепенно разкриващи се  ноти аромат. Началната нота парфюмерите наричат главна, също професионалистите я обозначават като топ на парфюма.  Средната нота се нарича сърцевиба, или централна нота. Крайната нота - това е базова или основна нота, още наричана фон.
Всичките три ноти се разкриват по различно време, този процес се нарича период на живота на парфюмната нота. Ефирните масла за бъдещия аромат се съставят в следното съотношение 1:2:3. Съответно, следва да се вземе една част от топа на парфюма, за нотата на сърцето две части и три части за фона.

Последователност на компонентите.
•  Смесването на ефирни масла става в последователността: маслo на главната нота + масло на централната нота + масло на базовата нота
• Добавяне на носещата субстанция: спирт или масло от жожоба.
• Опаковане във флакони, период на съзряване, съхранение.

Обърнете внимание, че за всяка нота вие можете да използвате 2-3 ефирни масла. Опитните парфюмери прилагат за приготвянето на домашен парфюм до двадесетина вида масла. Носещата субстанция следва да се добавя на малки порции, тъй като голям обем на основата ще направи уханието прекалено слабо. Ако сте решили да приготвите състава за ароматни лампи, приготвянето на ароматен сапун  или искате да използвате сместа от маслата  за ароматизиране на бельо или въздуха в помещение, не е нужно да добавяте носеща субстанция. Домашния парфюм се сипва в красиви флакони и се оставя да съзрее на затъмнено място при стайна температура.

Парфюма в домашни условия - това е процес на творчество, доставящ удоволствие, даряващ спокойствие и душевна хармония. С времето вие, несъмнено ще имате собствени парфюмни рецепти и тайни на истинския парфюмер.

За новаторите по-долу са описани класически съчетания на ефирни масла, с които може да се започне пътешествието в света на тънките аромати и удивителните открития. На тяхна основа вие можете да съставите разнообразни ухания, увеличавайки количеството комбинации в композицията.

Парфюм за активни и енергични жени
Главна нота: смес от 1 капка мента в съчетание с 1 капка лимон.
Централна нота: смес от 2 капки мирт и същото количество кипарис.
Основна нота: смес от 5 капки сандалово дърво, 3 капки мускатов босилек и 3 капки бергамот.

Чувствен парфюм с топли и пикантни нотки
Главна нота: състои се от 2 капки иланг-иланг.
Централна нота: смес от 3 капки портокал в съчетание с 3 капки ладан.
Основна нота: смес от 10 капки сандалово дърво и 5 капки  бензой  (разрежда се в същото количество спирт).

Аромат за романтична вечер
Главна нота: състои се от 1 капка роза
Централна нота: смес от 3 капки  върбинка и същото количество капки от иланг-иланг, жасмин и пачула.
Основна нота: състои се от 8 капки сандалово дърво .

Аромат за творчески натури
Главна нота: състои се от 1 капка роза.
Централна нота: състав от 3 капки ирис в комбинация с 2 капки  бял равнец и 2 капки канела.
Основна нота: смес от 10 капки сандалово дърво в съчетание с 5 капки лимонова трева.

Мъжки аромат
Главна нота: съчетание от 1 капка лимон и 1 капка  ветиверия.
Централна нота: състав от 2 капки лавандула в съчетание с  хвойна в същия обем.
Основна нота: състав от 4 капки бергамот, 3 капки сандалово дърво и същото количество мирт.

Източник

Как да си направим твърд парфюм?

Стандартният вид парфюми са алкохолен разтвор на ароматна есенция в различна концентрация. Към тях често има други продукти – душ-гелове, лосиони за тяло, мазила с блестящи частички. По-рядко, но се случва асортимента да включва и т.нар. твърди парфюми (solid perfume). Те са във вид на мек балсам, който се нанася зад ушите, в сгъвката на ръката и коляното, най-вече на места, където може да се усети и пулса, тъй като топлината на тялото помага миризмата да се отделя и разнася.

Твърдият парфюм от дизайнерските колекции често е в красива кутийка, почти като бижу. Но можете да приемете предизвикателството към вашият усет и творчество и да си направите собствен твърд парфюм в домашни условия.

За целта са ви необходими:

1 лъжица пчелен восък
    1 лъжица бадемово масло / масло от жожоба / витамин Е
    8-15 капки ароматна есенция / ароматно масло
    керамична или стъклена кутийка, огнеупорна купа

Сложете восъка и маслото в огнеупорната купа и разтопете на водна баня. Когато сместа стане съвсем течна, махнете от огъня и добавете ароматната есенция като разбърквате с тънка пръчица. Восъка започва да се втвърдява по използваната бъркалка почти веднага, затова трябва да изберете за разбъркване нещо с минимална контактна повърхност, което после можете да изхвърлите. Оставете сместа да се охлади около час. След това тя ще е готова за използване.

Друго приложение на подобен род твърди парфюми:

- Кедров твърд парфюм намазан върху кучешка каишка отпъжда бълхи и други паразити.

- Кедров или кипарисов твърд парфюм за нанасяне на ходилата помага срещу гъбички и бактерии.

- За успокояващ ефект използвайте ароматни масла от лавандула или лайка.

Примерни рецепти:

Най-скъпата съставка на твърдия парфюм са парфюмните есенции. Можете да правите комбинация от повече от един вид аромати, като използвате по-малки количества за фоновите миризми. Подходящи за фон са следните аромати:

- Салвия, опушена билкова миризма помага за концентрация и креативност.

- Портокал или джинджифил дават затоплящо усещане

- Иланг-иланг – не твърде женствен, ефирен и почти унисекс

- Кедър – за прогонване на насекоми

Примерна рецепта

6 капки борово ароматно масло
    4 капки иланг-иланг ароматно масло
    3 капки салвия ароматно масло

Източник

Сух парфюм - стъпка по стъпка с фото - ТУК
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Март 15, 2012, 10:34:39 »

Колд крем (Cold cream)

Предлагам ви да изпробвате една много лесна за приготвяне и 100%  натурална рецепта за крем,   класическият вариант, на който е изобретен от древногръцкия лекар Гален. Нарича се колд крем (cold от англ. – студен), защото оставя приятното чувство за прохлада върху кожата след нанасяне. Неговата рецепта съдържа зехтин, вода, пчелен восък и венчелистчета от роза, но от опит мога да препоръчам зехтина да се замени със сусамово или смес от сусамово, кайсиево и шипково масло, тъй като по-лесно попиват в кожата и не я оставят лъщяща. Зехтинът също е много добър, но трудно попива и от него може да си направите отделен крем, който да ползвате като нощен. А вместо венчелистчета от роза и вода, аз използвам розова вода. И за по-голяма трайност, а и за подобряване качествата на крема слагам няколко капки етерично масло – етеричните масла имат консервиращи свойства, освен това оказват много благотворно влияние на кожата.

Ето и  самата рецепта:

100 мл сусамово олио или смес от няколко базови масла (студенопресовани)

15 гр пчелен восък

50 мл розова вода

10 к етерично масло или смес от максимум 5 вида етерични масла

Разтопете восъка в олиото на водна баня. Когато изстине малко (по ръба на купичката се образува коричка), затоплете розовата вода до около 30-35 градуса. Прибавете я постепенно към олиото с восъка като непрекъснато разбърквате енергично (най-добре с миксер). Получава се гладка кремообразна маса. Добавете етеричното масло и разбъркайте. Съхранявайте в стъклено или керамично бурканче, задължително в хладилника. Въпреки консервиращите свойства на етеричните масла, трайността не е голяма, така, че не се изкушавайте да приготвяте големи количества.

Вариант на крема е да се приготви без розовата вода, тогава трайността е много голяма, но се получава нещо, което е по-скоро мехлем и е много подходящ за напукани пети, сухи лакти и ръце, както и за напуканите устни през зимата.

При кожа с пъпки - добавете по 5 капки етерични масла от лавандула и от босилек – те успокояват възпалените мастни жлези.

Срок на годност - около 3 месеца в хладилника

http://bio-lifestyle.net/?p=540
Активен

Лично
Любопитстващ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

"Повярвайте в съществуването на доброто предназнач

« Отговор #24 -: Април 06, 2012, 12:22:56 »

OCM (Oil Cleansing Method) - това е популярното наименование, под което може да се търси допълнителна информация в интернет  Peace

За кого е подходяща маслената баня?

Маслената баня е подходяща за всички видове кожа - суха, смесена, нормална, проблемна, мазна. Начинът на изпълнение остава непроменен, но видът на маслото се избира в зависимост от специфичните нужди на кожата. Особено подходяща е за възвръщане на баланса на мазна/смесена кожа, която е била третирана със силни почистващи и изсушаващи средства, в следствие на което се е получило компенсаторна продукция на себум.

На какъв принцип работи маслената баня?

В химията съществува принцип : подобни разтварят подобни. Съществуват 2 вида химически връзки -  йонни ( чрез привличане на два различно заредени йона) и полярни и неполярни ковалентни ( чрез неравномерно или равномерно споделена двойка електрони) връзки.  За да се осъществи разтваряне на една субстанция в друга, те трябва да имат сходни химически връзки - в случая на маслата  и кожния себум - (неполярни или слабо полярни) ковалентни. Спирам дотук със скучната техническа част  Peace , накратко казано - маслената баня използва този химически постулат, за да разтвори себума по най-добрия начин - посредством субстанция със сходни химически връзки.

Какво е необходимо за изпълнение на процедурата?

Масло по избор, в зависимост от нуждите на кожата
    Мека кърпа от естествена материя (за предпочитане без власинки, които може да дразнят при чувствителна кожа, но е въпрос на предпочитания)
    Гореща вода ( да излиза пара)
    15ина свободни минути

Как се изпълнява маслената баня?

Тук е необходимо да направя едно кратко уточнение - повечето хора, прилагащи този метод на почистване като основен, го използват за отстраняване на грим. Аз имам чувствителна кожа и не съм правила подобен експеримент. По думите на всички - работи. Аз намирам за по-подходящо да разгримирам лицето си с дегримъор преди процедурата. Не е добра идея да се измие лицето преди това със стандартните водноактивиращи се почистващи средства (пяна, гел, ексфолиант), защото може да се стигне до пресушаване на кожата.

Стъпка 1: напарване на кожата

Може да бъде извършено или по традиционния начин (с глава над купа гореща вода/запарка, покрита с кърпа) или след баня (ефектът е същият, освен ако не взимате студени душове, откакто спряха тук - таме парното  Love )

Стъпка 2 : нанасяне на маслото върху кожата

Извършва се с плавни, масажни движения, с акцент върху местата, където обичайно има проблеми (нос, брадичка, между веждите). Ето едно клипче с много приятна и релаксираща техника за масаж : http://www.videojug.com/film/how-to-give-yourself-a-facial-massage .  Масажът продължава непрестанно няколко минути -  изслушайте например любимата си песен  Hug

Стъпка 3: потапяне на кърпата в гореща вода

Кърпата се потапя и изтисква, за да няма твърде много вода, която да изгори кожата. Опарването на ръцете може да се избегне, като се използва достатъчно голяма кърпа, намокря се само половината от нея и се изтисква, хващайки я през другата, суха половина. Горещата кърпа се поставя на лицето за около минута - докато изстине, след което процедурата се повтаря. При необходимост може да се направи и трети път, но трябва да се внимава да не се пресуши кожата от горещата вода.  Peace

Стъпка 4: освежаване

След като лицето е било покрито няколко пъти с горещата кърпа, ако има някакви остатъци от маслото , внимателно се избърсват с кърпата. След това, по желание, може да наплискате лицето си няколко пъти със студена вода - свива порите и действа много освежаващо  Peace

Кърпата трябва да бъде старателно изпирана след всяко използване! По желание може да се пере с омекотител, за по приятно усещане върху кожата.

След маслената баня усещането е различно в сравнение с почистването с водноактивиращите се продукти, с които сме свикнали. Няма усещането за "скърцане" и "опъване" на кожата. По желание може да се нанесе обичайния овлажняващ крем. Хубаво е обаче да се изчака около половин час след процедурата, преди да се прецени дали кожата наистина има нужда от него  Peace

Очаквани ефекти:

Маслената баня е добро средство за почистване на пори/замърсявания/черни точки, като ефектът е видим дори след първите няколко процедури. Кожата е приятно хидратирана и по-мека от преди. Необходимо е да се подчертае, че благодарение на масажа, на повърхността на кожата може да се появи нещо, което дълго преди това се е спотайвало в по-долните слоеве на кожата. Вярвам, че това е сред положителните ефекти, защото кожата има нужда от прочистване и  в дълбочина  Peace Освен това, особено при мазна кожа, са необходими няколко процедури, преди кожата да се пренастрои от предишния начин на почистване към този, който действа на съвсем различен принцип. В този период е нужно е човек с по-мазна кожа психически да се пренастрои, че кожата не е необходимо да "скърца" от чистота, а да бъде възстановен балансът  й. Чувството, че кожата им е "сякаш по-мазна от преди" именно в този период на адаптация, в комбинация с някоя и друга избила пъпчица, в следствие на масажа, е отказала преждевременно много хора от този метод. Истината е обаче, че нищо не може да осигури мигновени резултати и че кожата ни има нужда от "технологическо време" за пренастройка на функциите си, предвид различния начин, по който я третираме  Peace

Масла, които можем да използваме:

Маслото, с което изпълняваме маслената баня, е изцяло наш избор, въз основа потребностите на нашата кожа.

За мазна/пролемна кожа се препоръчва смес от хидратиращо масло (например зехтин) и рициново масло.  Това е класическата смес за процедурата и правилото е : при нужда от повече хидратация,се увеличава процента на зехтина (или друго хидратиращо масло), при нужда от повече почистване се увеличава процента на рициновото масло.

Маслото от гроздови семки също се прилага за регулиране на мастната секреция и е подходящо за мазна/смесена/проблемна кожа.

За суха кожа аз лично съм много доволна от маслото от ший/карите. Особеност при него е, че е твърдо на стайна температура и трябва да бъде разтопено между дланите преди нанасяне( или както прави една приятелка - с топлата струя от сешоара  Crazy ). Подходящо е също и маслото от жожоба, от пшеничен зародиш, сафлорово масло.  Peace

За зряла кожа се препоръчват прасковено и кайсиево масло,  масло от авокадо, от пшеничен зародиш.  Peace

За нормална кожа (без особени проблеми) е подходящо кокосовото масло.  Peace

За информация за тези и всички останали масла давам линк към листовката на маслата на фирма Икаров, не като реклама на конкретния производител, а като източник на сбита информация за различните видове масла: http://bglog.net/Zdrave/10774

bouquet bouquet bouquet
Активен

"Не се избираме случайно един друг … Срещаме само този, който вече съществува в нашето подсъзнание."
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Април 10, 2012, 05:08:49 »

Ваше очаровательное лицо

Все в наших руках, поэтому их нельзя опускать!

http://charming-face.ru/

Активен

Хърмаяни
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

« Отговор #26 -: Април 18, 2012, 05:13:47 »

Екфолиант за лице и тяло:от утайка на кафе смесвате със зехтин .Действа тонизиращо,изравнява тена ,изглажда кожата и премахва петна,мръсотии и мъртви клетки
Любимият ми!

Маска за коса:
3с.л. Тривитаминол-от ветеринарна аптека
1с.л мас
1с.л оцет
1с.л.алкохол
2,3 капки газ за горене
Стимулира разтежа и прави здрава и лъскава косата Smiley
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Април 18, 2012, 06:49:44 »

Маската за коса с Тривитаминол (това са вит. А, Д и Е) и шампоана с оцет и сода "смъкват боята" 

Да добавя още за използването на кафето (Хърмаяни  )

Маска за дълбоко почистване - объркайте добре
2 ч. л. утайка от кафе,
по 1 ч. л. куркума, канела и морска сол,
1 ч. л. зехтин
и нанесете върху измитата кожа. Оставете да действа 10-15 мин., след което изплакнете с вода

Сварете кафе и след като го охладите го изсипете във формички за лед - обтривайте всяка сутрин лицето за кадифена кожа и тен Smiley

От свареното кафе можете да направите и маска на тъмната коса - нанесете го на суха коса, сложете шапка за баня и след половин час изплакнете.

Активен

Хърмаяни
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Може да съм солета ,но се бия като цяло пакетче!

« Отговор #28 -: Април 19, 2012, 10:52:59 »

Благодаря ти Лени ,звучи примамливо и ще пробвам.
Шампоана го препоръчвам.(с оцет и сода) .Много ми хареса ,а това ,че сваля боята е чудесно ,защото точно това искам да постигна в момента:)
Активен

Etere_
Модератор
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1669

« Отговор #29 -: Април 21, 2012, 12:28:02 »

САПУНЪТ НА КЛЕОПАТРА

За красотата на египетската царица са се разказвали какви ли не легенди. Не само, че била много хубава, но е и познавала много от тайните на козметиката. Тя например се е миела без сапун. И не защото по онова време сапунът не е бил открит или не особено съвършен, а защото Клеопатра познавала далеч е по-ефикасно средство, с чиято помощ е поддържала кожата си дълго време млада и еластична.

1 кафена чашка тоалетни трици (може овесени явки или овесено брашно) се смесват със същото количество сухо мляко и натурално нишесте. Добавя се и 1 чаена лъжичка зехтин (може бадемово или слънчогледово масло). Съдържанието се разбърква добре и се изсипва върху чиста памучна кърпа или марля. Завързва се добре така, че да се получи нещо подобно на сапун. Сместа може да се нанася и директно върху лицето и тялото.

Тази рецепта била изпробвана в един от козметичните салони в Италия с голям успех. Оказало се, че "сапунът" на Клеопатра превъзхожда по качества и ефективност повечето съвременни и скъпи сапуни.

Активен

Карма = Психологичен обрат
Рейкитерапия = Биоенерготерапия
Най-силната енергийна защита е в постите
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Loading