Април 18, 2014, 12:20:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
  WebKBD
  Начало   Forum   Помощ Вход Регистрация  
Tweet
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дървото на желанието Zamioculcas zamiifolia (Замиокулкас)  (Прочетена 9880 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nlucky
Начинаещ чародей
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 99

« -: Февруари 04, 2012, 08:33:33 »

Дървото на желанието Zamioculcas zamiifolia  (Замиокулкас)

Замиокулкас
Наричан още растение на вечността, замиокуласът е изключително издръжлив и лесен за отглеждане. Листата му са месести и издръжливи – понякога те изглеждат дори като направени от пластмаса. Растението расте бавно и затова е добре да се снабдите с вече оформен екземпляр. Латинско име: Zamioculcas zamiifolia Оптимални условия за отглеждане: От слаба до силна интензивност на светлината; температура между 15- 23 °; оставяйте повърхността на почвата да изсъхне преди следващото поливане. Размери: височина и ширина до 60- 100 см.
Забележка:
Всички части на растението са отровни и носят риск за здравето, ако се погълнат или сдъвчат от малки деца или домашни любимци.
http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=6455

http://gradina.zamakabg.com/%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B5/%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%81_zamioculcas/0592
Активен
ФЕЯ-ОРИСНИЦА
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 169

Аз получавам взаимна любов,късмет,щастие и блага!

« Отговор #1 -: Октомври 26, 2012, 11:45:17 »

Аз току що си го купих. Някой ще даде ли малко повече инфо за това дръвче.
Активен

ПРИВЛИЧАМ ЛЮБОВ И КЪСМЕТ!!!
ВСИЧКИ МОИ ЖЕЛАНИЯ,ВСЕЛЕНАТА ГИ ЧУВА И ИЗПЪЛНЯВА!АЗ СЪМ БЛАГОДАРНА,ЩАСТЛИВА И ВЛЮБЕНА КЪСМЕТЛИЙКА!ДА БЪДЕ И Е!!  [/u
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 9853

ॐ ВЪЛШЕБНИЦА ПО СОБСТВЕН ИЗБОР ♥ АЗ СЪМ АЗ ♥

« Отговор #2 -: Октомври 26, 2012, 09:12:31 »

Руснаците го наричат още "Доларово дърво" и може да се сложи в сектора за богатство по фън шуй. В света е известен като „растение на вечността”, а за някои това е "дървото на търпението" (веротно ни учи търпеливо да си чакаме сбъдването на желанията . За по-кратко го наричат ЗЗ.

Изключително непретенциозен и лесен за отглеждане polivka:
- Замиокулкас е сенколюбиво растение и не трябва да се излага на пряка слънчева светлина, подходящ е за по затъмнените участъци на помещението, може да вирее в коридора или в банята  - издържа до 2-3 месеца без светлина, но листата чу стават светлозелени и за възстановяването им е необходимо да бъде поставен в стая за около 14 дни.
- може да презимува на 16-18 °C, но не по-ниска температура от 12°C (на друго място посочват, че издържа от 0 до 4°C)
- може да издържи дълго време без вода, но преполиването му се отразява пагубно - в подложката никога не трябва да има вода. През зимата се полива веднъж седмично, лятото почвата трябва да е леко влажно.;
- някъде прочетох, че не трябва да се пръска вода, а листата му да се забърсват с влажна кърпа. Други пък го пръскат веднъж седмично.
- малките  растения се пресаждат веднъж годишно, а големите - 2 -3пъти годишно - през пролетта.

thankyou за този ценен подарък Пожелавам на семейството, което ми го подари и на всичките му притежатели, сбъдване на желанията.
Активен

dimova_dim
Начинаещ чародей
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 96

« Отговор #3 -: Октомври 27, 2012, 10:18:18 »

Лени, благодаря за информацията. Вчера и аз се си закупих  замиокулакс.Мисля,че не беше случайно да го получа точно за празника  защото го търся от доста време _ (66) Много исках да го имам в колекцията си от цветя:thnk:Сега чакам да се сдобия с пахира.
Активен
slaveto
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 260

« Отговор #4 -: Юни 05, 2013, 09:21:51 »

и имам това красиво цвете купих си го съвсем случайно влезнах в цветарски магазин да се разгледам и.....какво стана като погледнах към него все едно ми казваше купи ме,купи ме хич не се и за чудих направо си го взех 
Активен

katrin
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 360

« Отговор #5 -: Юли 11, 2013, 05:16:19 »

Аз също си купих миналата година, много добре расте и е пуснало още няколко корена. Искам да питам това растение цъфти ли ,защото гледах едни снимки на който имаше много ЗЗ и се виждаха цветове.Запитах се дали не са изкуствени сложени между тях за красота?
Активен

http://dreamland-bg.com/Themes/default/images/luck/jdv1321406247l.gif

<a href="http://www.changeyourlifespells.com/attraction.php" title="Free Attraction Spell" name="Free Attraction Spell">Free Attraction Spell" title="Free Attraction Spell
Free Attraction Spell[/url]
slaveto
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 260

« Отговор #6 -: Юли 12, 2013, 08:54:25 »

katrin цъфти едно бяло виждала съм на моя близка 
Активен

katrin
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 360

« Отговор #7 -: Юли 12, 2013, 09:02:51 »

Благодаря Славе
Активен

http://dreamland-bg.com/Themes/default/images/luck/jdv1321406247l.gif

<a href="http://www.changeyourlifespells.com/attraction.php" title="Free Attraction Spell" name="Free Attraction Spell">Free Attraction Spell" title="Free Attraction Spell
Free Attraction Spell[/url]
♥ЛЮБОВ♥
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 3638

АЗ СЪМ УСПЕХ!ВСЕЛЕНАТА СЕ ГРИЖИ ЗА МЕН,БЛАГОДАРЯ!

« Отговор #8 -: Юли 12, 2013, 10:29:51 »

Миналата година,една прекрасна феичка ми го подари,за около година още порасна,но не ми е цъфтяло до сега.Много си го харесвам!Силвияфрани- thankyou thankyou thankyou Благодаря ти още веднъж за това прекрасно растение! :ssm5:Ако имам време събота или неделя ще го снимам и ще ви го покажа!Чудесен ден! ssm5
Активен

_ (10) Моят свят се грижи за мен! _ (10)
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Loading