Април 16, 2014, 01:19:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
  WebKBD
  Начало   Forum   Помощ Вход Регистрация  
Tweet
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЛИМОН И СОДА БИКАРБОНАТ - 10 000 ПЪТИ ПО СИЛЕН ЕФЕКТ  (Прочетена 13731 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
sissil
Модeратор
Маг
Активен Активен

Публикации: 1081

Аз се обичам

« -: Март 30, 2012, 12:53:32 »

Статията има информативна цел. Напитката третира болести, но нека не се оставя никога на заден план консултацията с квалифицирано медицинско лице.  

Лимонът е един вълшебен плод, който има способността да убива раковите клетки. Той е 10 000 пъти по-силен от химиотерапия. Защо не знаем за това? Защото има организации, които нямат интерес да знаем за чудните качества на лимона. За това, от сега нататък можете да помогнете приятел, който има нужда, да разпространите това знание - трябва да се пие сок от лимон с малко сода бикарбонат за предотвратяване заболяването. Без захар или подсладители, вкусът е приятен – натурална лимонада. И разбира се, не предизвиква ужасно ефектите от химиотерапията. И ако можете да го направите, засадете си едно лимоново дръвче. Всички му части са полезни.
Колко хора умират докато тази тайна се пази внимателно, за да не бъдат поставени в рискове печалбите на големите корпорации.

Както добре знаете лимоновото дърво е ниско. Той заема много пространство, известно е под името на лимон, лима, limoeiro (gal.), llimoner (cat.), limoiaritz (eusk.).

Този плод има силен анти – канцерогенен ефект. Освен това има много други свойства. Има много силен ефект върху кисти и тумори. Този плод лекува от рак, тестван е за рак на всички видове, а ако се добави бикарбонат е още по- добре, защото ще се промени стойността на рН на тялото.

Лимонът притежава много силен анти - микробен ефект с много широк спектър на действие против бактериални инфекции и гъбички – те обикновено живеят на места с висока киселинност, добавянето на бикарбонат към вашият Лимонов сок вие ще промените стойността на рН на тялото към алкална, каквато в същност трябва да бъде , за да сте здрави. Лимонът е ефикасен срещу вътрешни паразити и червеи, регулира високо кръвно налягане и е Антидепресант, намалява стреса и нервните разстройства.
Интерес представлява източника на тази информация: идва от един от най – големите производители на лекарства, който казва, че след повече от 20 лабораторни тестове, извършени от 1970 до сега данните сочат че:
Лимонът унищожава злокачествените клетки в 12 типа рак, включителноно дебелото черво, гърдите, простатата, бял дроб и панкреас.
Вещества от това дърво забавят растежа на раковите клетки и оказват 10 000 пъти по-добър ефект  от продукти като Adriamycin, химиотерапия, и наркотичните продукти, които се използват обикновено в света.
И това, което е още по - изненадващо: този вид лечение, с екстракт от лимон и бикарбонат, унищожава само злокачествените ракови клетки и не засяга здравите клетки.

Институт на науките на здравето, L.L.C. 819 н. Чарлс Стрийт Балтимор, MD 1201
Instituto de Ciencias de la Salud, L.L.C. 819 N. Charles Street Baltimore, MD 1201[/center]

източник
http://blogzaserioznihora.blogspot.com.es/

-----------------------------------------------------------------------------

ДОПЪЛНЕНИЕ ОТ МОДЕРАТОР:
Дискусията след този материал е доста противоречива. Моля, ако се налага да вземете решение относно собственото си лечение или лечението на ваши близки, непременно се консултирайте със съответния специалист и прочетете всички мнения на участниците в тази дискусия, за да направите информиран избор. Ето някои от тях:

Вредите от приемането на сода бикарбонат.
Балтиморския институт на науките и здравето никога не е правил такова изследване (кликнете тук).
« Последна редакция: Ноември 10, 2012, 03:48:58 от Мила » Активен

Най-великата ЛЮБОВ от всичко е да се научиш да обичаш СЕБЕ СИ!,
Ейнджъл
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 150

Аз съм нов човек и обичам този нов човек !

« Отговор #1 -: Март 30, 2012, 05:40:58 »

sissil това е много хубава статия Smiley Незнаех,че лимона е толкова полезен,имах си малка представа но не чак такава Smiley
Благодаря за инфото,почвам да си купувам профилактично малко лимончета да си правя цитронада 
И при това е доста освежаващо за лятото от кока-кола  Grin
Активен

"Аз съм една блестяща Вселена"
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 9836

ॐ ВЪЛШЕБНИЦА ПО СОБСТВЕН ИЗБОР ♥ АЗ СЪМ АЗ ♥

« Отговор #2 -: Март 30, 2012, 09:15:35 »

И така, една супена лъжица чист лимонов сок (не концентратите в бутилка) в чаша вода всяка сутрин. Какво може да причини това... или за изненадващите ползи от лимона!

Институтът по науки за здравето в Балтимор - "Това е последното откритие в медицината, което е ефективно срещу рака!"

Цялата статия ЦЪК
Активен

Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юни 05, 2012, 12:50:12 »

Домашна лимонада
- прясноизцеден сок от един лимон
- 1 ч.л мед
- вода
- 1/2 ч.л. сода бикарбонат

Активен

scarletohara
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1105

АЗ ПРЕХВЪРЛЯМ ВСИЧКИ СВОИ ГРИЖИ НА ХРИСТОС В МЕН

« Отговор #4 -: Юни 05, 2012, 07:52:20 »

Ха да знам аз така си я правя, защото газирано не пия, а тази напитка е божествена dance dance
Лени,  thankyou thankyou
Активен

neafeya
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

« Отговор #5 -: Юни 05, 2012, 08:04:04 »

И аз съм на лимонада тази вечер 
Активен

В крайна сметка, не е необходимо нищо да прощаваме, защото няма нужда нищо да осъждаме и никого да виним.
magician at heart
Любопитстващ
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #6 -: Юли 07, 2012, 10:31:52 »

само да ви информирам че сода бикарбонат като натурален неутрализатор на солната киселина в стомаха ще стимулира още по-голямо отделяне на солна киселина, т.е. може да си докарате киселини. а наличието на натрий в содата води до задръжка на повече течности и обременяване на организма /по-точно сърцето ви/.

Активен
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юли 07, 2012, 10:49:57 »

magician at heart, във връзка със содата - аз доста се впечатлих от това - http://dreamland-bg.com/index.php/topic,2376.0.html 
Активен

magician at heart
Любопитстващ
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 08, 2012, 01:00:54 »

magician at heart, във връзка със содата - аз доста се впечатлих от това - http://dreamland-bg.com/index.php/topic,2376.0.html  

аз също, но в негативен смисъл, поради което съм и коментирала в същата тема.
не е лошо човек да вярва и да търси алтернативни методи за лечение. но да твърдите че една химична субстанция е панацея и лекува всичко е абсурдно...
да не говорим че дори при пациенти с метаболитна ацидоза не посягаме директно към NaHCO3, ами се опитваме първо са коригираме причината за ацидозата /когато е възможно/, точно защото венозното вливане на NaHCO3има твърде много негативни последствия...
като се замисля май досега не ми се е налагало да го правя...

пусни в google метаболитна алкалоза и чети...

тъй като всеки носи отговорност за постъпките си и има право сам да взима решения относно собственото си здраве - постъпете както желаете.
Не знам дали някога ще успея да проумея защо хората търсят панацеи и се хвърлят на всичко без да мислят за последствията едва след като се е стигнало до карцином, а никoй не мисли за превенцията му...

като говориим за това + здравословен начин на живот и много от съветите в категория "домашно приготвена козметика", едно време страхотния ни доцент по кожни болести непрекъснато повтаряше /ама нямаше кой да го слуша.../ - че колкото повече сменяте козметика или пробвате разни щуротии по кожата си, толкова повече тя бива алергизирана...
важи и за тялото ви...
здравословно и разнообразно хранене, пиене на достатъчно вода, умерено физическо натоварване, добро хидратиране на кожата, балансиране на негативни емоции (не потискането им, а "преживяване" и освобождаване от тях)  и достатъчно сън е най-простата рецепта за здраве и добре изглеждаща коja.
а една усмивка може да направи чудеса  :flowers

Активен
Буревесник
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 180

« Отговор #9 -: Ноември 09, 2012, 09:06:43 »

Здравейте Вълшебници, _ (86)
Липсват ми медицински познания- сверата ми на професионална изява е друга. От близо месец ви открих и когато имам възможност чета всичко ново за деня. Преди два дни четох за спора ви какво да се прави при инсулт. Само преди 6 месеца загубих съпруга си от мозъчен кръвоизлив, вследствие на спукана аневризма.Трудно ми е да коментирам, но бъдете сигурни, че каквото и самообладание и сили да имате в един момент забравяте всичко и изпадате в паника. Все още не мога да се съвзема.
В сегашното си включване искам друго да споделя с вас: от няколко месеца пия/и не само аз, а и дъщеря ми, зет ми и двете внучки- малката е на 12г./ сода бикарбонат/ след гимназия не съм учила химия и не си спомням формулата за което моля за извинение. Четох,че Елена Рьорих е пиела, та реших и аз. Забравих да пиша, че съм на 66 г. Физически се чувствам превъзходно, казват, че и изглеждам добре. Изследваниятами са добри. Та къде е проблема със содата? Защо лекарите отричат нещо, което не само че невреди, но и помага!?
Обичам ви! Благодаря! ssm5
Активен
Буревесник
Вълшебник
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Ноември 09, 2012, 09:11:37 »

Моля заизвинение- току-що видях, че съм написала "свера"- нека да се чете " сфера"!
Активен
scarletohara
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 1105

АЗ ПРЕХВЪРЛЯМ ВСИЧКИ СВОИ ГРИЖИ НА ХРИСТОС В МЕН

« Отговор #11 -: Ноември 09, 2012, 09:43:41 »

Здравейте Вълшебници, _ (86)
Липсват ми медицински познания- сверата ми на професионална изява е друга. От близо месец ви открих и когато имам възможност чета всичко ново за деня. Преди два дни четох за спора ви какво да се прави при инсулт. Само преди 6 месеца загубих съпруга си от мозъчен кръвоизлив, вследствие на спукана аневризма.Трудно ми е да коментирам, но бъдете сигурни, че каквото и самообладание и сили да имате в един момент забравяте всичко и изпадате в паника. Все още не мога да се съвзема.
В сегашното си включване искам друго да споделя с вас: от няколко месеца пия/и не само аз, а и дъщеря ми, зет ми и двете внучки- малката е на 12г./ сода бикарбонат/ след гимназия не съм учила химия и не си спомням формулата за което моля за извинение. Четох,че Елена Рьорих е пиела, та реших и аз. Забравих да пиша, че съм на 66 г. Физически се чувствам превъзходно, казват, че и изглеждам добре. Изследваниятами са добри. Та къде е проблема със содата? Защо лекарите отричат нещо, което не само че невреди, но и помага!?
Обичам ви! Благодаря! ssm5
Буревестник, съжалявам за съпруга ти и те разбирам какво си преживяла, само че аз с милата ми майчица преди 3 години. Става за миг, както си говори и замлъква, а ти стоиш и не само не се сещаш за подобни неща, а и името си едва ли помниш.
Относно защо се отрича нещо от медицината, което не вреди, дори помага, отговорът е прост - за да растат и преуспяват фармацевтичните компании  Sad
Активен

Буревесник
Вълшебник
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Ноември 09, 2012, 10:08:21 »

Благо даря, Scarletohara,
просто исках да на помня на Д-р magician at heart, че тона на класен ръководител няма място във форум, в който всички си отваряме душите и сърцата и споделяме най-съкровеното. Ако желае, би могла да помогне много , но не по този начин! А как- тя трябва сама да го почувства!
С много ОБИЧАМ ВИ и Много БЛАГО ДАРЯ! thankyou _ (16) _ (59)
Активен
magician at heart
Любопитстващ
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Ноември 10, 2012, 12:40:34 »

Благо даря, Scarletohara,
просто исках да на помня на Д-р magician at heart, че тона на класен ръководител няма място във форум, в който всички си отваряме душите и сърцата и споделяме най-съкровеното. Ако желае, би могла да помогне много , но не по този начин! А как- тя трябва сама да го почувства!
С много ОБИЧАМ ВИ и Много БЛАГО ДАРЯ! thankyou _ (16) _ (59)

имаш ли повод да ми го напомняш?
нямам никакво намерение да ви коментирам повече по медицинските теми, няма смисъл да се мъча да давам знание на хора, които нямат очи/уши за него. особено след като установих че имате твърде голямо его за да приемете чуждо мнение.
аз нямам конфликти с егото, поради което не се чувствам задължена непременно да се показвам права и да споря до дупка докато ви убедя в правотата си.
опитах се да ви отворя очите за опасността от съветите които си давате, вие не щете да знаете... била съм небалансирана и затова съм го писала... че от половинчатото знание по-лошо няма някои научават от другите, а някой - чак след като си начупят дебелите глави в стената.
всеки има право сам да избере как да учи, дали разумно и от опита на другите или от собствения си горчив опит.
това което правите в този форум е да се съгласявате с каквото ви се поднесе пред очите и да си раздавате благодарности за глупости.
в което няма нищо лошо, освен ако не става дума за загуба на човешки живот заради невежество.

пийте сода, пийте каквото ви харесва и както ви харесва. все пак да не забравяме че всички имаме свободна воля  
кой съм аз да ви обяснявам че с някои от ритуалите дето си ги препоръчвате си създавате кърмични задължения или договори с души, за последствията от които очевидно дори не си давате сметка? и че ползването на ритуали за изпълняване на всякакви желания, без да осъзнавате и наполовина какъв е урока от това което ви се случва /което е и причината поради която то ви се случва/ няма нищо общо с духовност...
в об6ти линии спирам да пиша в този форум, по каквато и да е тема.

Лени, другия път когато откажеш да си промениш постинга с хилядите глупости които могат да доведат до фатален край на някой, само защото голямото ти его не може да понесе критика - погледни се в огледалото и признай пред себе си дали голямото ти его е също така в състояние да поеме отговорността за вредите които това мнение може да нанесе на другите?
щото аз като лекар, т.е. медицински грамотно лице с опит не съм в състояние да поема такава отговорност, а още по-малко да оставя егото cи да ме ръководи при даване на медицински съвети, ти без никакви медицински познания как го правиш не знам...
его и духовност не могат да съществуват заедно...  : non non:

оставям ви да си помислите над този въпрос, ако имате желание де... ако нямате - имате право и да нямате...  
с най-добри пожелания

P.S. коментирах по темата защото бях помолена да коментирам. но нямам повече време за губене...
Активен
lora dr
Хари Потър
Активен Активен

Публикации: 584

« Отговор #14 -: Ноември 10, 2012, 12:57:15 »

Цитат
щото аз като лекар, т.е. медицински грамотно лице с опит не съм в състояние да поема такава отговорност, а още по-малко да оставя егото cи да ме ръководи при даване на медицински съвети,
Aма кой те кара да го правиш?
И защо пишеш в темите тук като целта е само да критикуваш и то по явно неприятен начин за останалите >:(Ще изкажа лично мнение, ама с много неща не си в час-като се започне от възпитанието и добрия тон и се стигне до  медицината. :yes yes:
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Loading