Април 18, 2014, 05:27:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
  WebKBD
  Начало   Forum   Помощ Вход Регистрация  
Tweet
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сама си навредих, как да се спася?  (Прочетена 3180 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jacky
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 189

« -: Септември 17, 2012, 08:35:40 »

Здравейте!
Чудесни сте! Невероятно е, че ви открих! Чета, уча се - на теория по-лесно.
Имам един глупав въпрос. Моля, не ми се смейте. Всъщност търсейки отговор на него, попаднах тук.
Преди 9 години загубих една връзка, за която много ме боля. Имах един ходжа, при когото ходих много пъти - накрая каза, че не може да ми помогне, прати ме при друг. Другият ми пишеше разни листчета, които трябваше да горя. Спомням си две от заклинанията му " Да се омъжиш за този човек" и " Да си легне с теб само този, който ще те вземе". Така и не спасих връзката, отиде си безвъзвратнно. След 1 година лутане, се появи друг, който си "легна" с мен и стана връзка. И вече 8 години сме в една изтормозяваща, взаимно изчерпваща ни връзка, никога не заживяхме заедно, не се понасяме, а не можем да се разделим. Всеки опит за флирт от моя страна с някого стига до някъде и изведнъж всичко се срива.
Не ми се смейте,моля ви, не ме упреквайте! Не искам животът ми да мине така. Искам да имам любов в живота си. И се чудя доколко съм си навредила сама с тези посещения при ходжи. Как мога да си помогна сама? Мина ми през ума да отида пак при тях и да искам разваляне, ама това пак не ми се струва редно...Киприянови молитви? Срам ме е да отида при свещеник.
Разчитам на вашите идеи, моля ви!  :'(
Активен
Orenda
Вълшебник
Неактивен Неактивен

Публикации: 243

« Отговор #1 -: Септември 17, 2012, 08:51:29 »

Можеш да опиташ това:

"Изберете лице, ситуация, местоположение, лична тема, или световни събития, с които не сте съгласни. След това, нарисувайте червено кръгче около него, както и линия през него. Казвате думите: "аз не съм съгласен с това!". На следващо място, представете си какво бихте искали да видите, това, с което сте съгласни и слагате зелена отметка до него. Това е много, много просто и бързо. Толкова много, че така, човек би си помислил, че не е промяна в живота, но е. Опитайте го. Опитайте с големи неща и с малки неща. Използвайте го всеки ден, и гледайте !"

източник

Успех, каквото и да решиш да направиш!   
Активен

Всичко, което Е - Съм!
Всичко, което Съм, Е ОРЕНДА!

Jacky
Вълшебник
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Септември 17, 2012, 10:00:46 »

Вече имам идея какво ще задраскам с червено,   

Благодаря! Задължително ще опитам  :magic baloon:
Активен
Lenny_Pld ॐ (With love)
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 9853

ॐ ВЪЛШЕБНИЦА ПО СОБСТВЕН ИЗБОР ♥ АЗ СЪМ АЗ ♥

« Отговор #3 -: Септември 17, 2012, 10:06:43 »

И аз благодаря за техниката  ssm5 ssm4

(чудя се къде да я сложа )
Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 6674

« Отговор #4 -: Септември 17, 2012, 10:53:32 »

И аз благодаря за техниката  ssm5 ssm4

(чудя се къде да я сложа )
Не е ли тази?
Активен

nikolexa
Техн. админ
Хари Потър
Неактивен Неактивен

Публикации: 597

« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 10:54:43 »

Jacky и всички момичета които имат някакви разочорования с мъжете и връзките, препоръчвам ви "Параноя на страстта" има я в спиралата, написана е от жена и за жени. Това е книга която отвори очите ми,обясни много неща затова защо не можем да пуснем една връзка или един човек да си идат от нас,както и затова защо привличаме подобни връзки и характерен тип мъже.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 11:10:33 от nikolexa » Активен

Мила
Админ
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 6674

« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 10:56:43 »

Здравейте!
Чудесни сте! Невероятно е, че ви открих! Чета, уча се - на теория по-лесно.
Имам един глупав въпрос. Моля, не ми се смейте. Всъщност търсейки отговор на него, попаднах тук.
Преди 9 години загубих една връзка, за която много ме боля. Имах един ходжа, при когото ходих много пъти - накрая каза, че не може да ми помогне, прати ме при друг. Другият ми пишеше разни листчета, които трябваше да горя. Спомням си две от заклинанията му " Да се омъжиш за този човек" и " Да си легне с теб само този, който ще те вземе". Така и не спасих връзката, отиде си безвъзвратнно. След 1 година лутане, се появи друг, който си "легна" с мен и стана връзка. И вече 8 години сме в една изтормозяваща, взаимно изчерпваща ни връзка, никога не заживяхме заедно, не се понасяме, а не можем да се разделим. Всеки опит за флирт от моя страна с някого стига до някъде и изведнъж всичко се срива.
Не ми се смейте,моля ви, не ме упреквайте! Не искам животът ми да мине така. Искам да имам любов в живота си. И се чудя доколко съм си навредила сама с тези посещения при ходжи. Как мога да си помогна сама? Мина ми през ума да отида пак при тях и да искам разваляне, ама това пак не ми се струва редно...Киприянови молитви? Срам ме е да отида при свещеник.
Разчитам на вашите идеи, моля ви!  :'(
Здравей, Джаки,

Ако вярваш, че това, което ти се случва, е в резултат на тази магия, който я е правил, най-добре знае какво точно е направил и дано да знае как да го развали, затова, на твое място, аз бих опитала да отида при същия ходжа да развали магията.  Освен това, бих ходила няколко пъти да ми четат Киприяновите молитви след това. Всичко друго, което ще усили собствената ти енергетика и ще те изчиства, също бих опитала - восъколеене, всякакви други енергийно-почистващи процедури. Ползвай търсачката отдолу на всяка страница и ще намериш доста, надявам се и други да се включат. ssm5
Активен

neafeya
Хари Потър
Активен Активен

Публикации: 301

« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 11:13:24 »

Аз изчетох доста неща за магията,та...това не е нищо повече от насочване на енергия.Подсъзнателно,той те е е програмирал с тези листчета и горенето.
Освен другите изброени от Мила методи,пробвай пак да си гориш листчетата,само че с други фрази.
Освобождавам се от...,изчиствам се от...,срещам се с подходящ за мен мъж,
и т.н...Направи си го,като ритуал. :flowers
Активен

В крайна сметка, не е необходимо нищо да прощаваме, защото няма нужда нищо да осъждаме и никого да виним.
Jacky
Вълшебник
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Септември 18, 2012, 10:36:49 »

ssm5

Много години се бях примирила - казвах си " Аз си го направих, сега ще си нося товара ". Но се появи усещането за липса в живота ми, искам да го променя. Ето, попаднах тук, започнах да ходя на психолог. При същия ходжа ме е страх да отида - кой знае дали покрай спасяването на едно, няма да принеса в жертва друго.

БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ МИ ПОМАГАТЕ!  ssm4

БЛАГОДАРЯ, ЧЕ ПОПАДНАХ НА ТОЗИ САЙТ!   :palec:

БЛАГОДАРЯ! 

Активен
♥ЛЮБОВ♥
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 3638

АЗ СЪМ УСПЕХ!ВСЕЛЕНАТА СЕ ГРИЖИ ЗА МЕН,БЛАГОДАРЯ!

« Отговор #9 -: Септември 19, 2012, 01:17:25 »

Здравей ДЖАКИ,ето и аз се включвам с лично мой отговор,аз съм човек,който не вярва на магиите,и мисля,че магията е само в главата ни,това е мое мнение и не го налагам на никого. : non non:Аз определено не вярвам в това,но съм убедена,че ние сами си втълпяваме доста неща,според мен всичко зависи само от теб,ако наистина нямаш живот с този човек,нищо не те задържа при него,(това е първата стъпка),другото нещо което е задължително да направиш е да повярваш в себе си,да се вземеш в ръце,да гледаш смело напред и да промениш живота си към по-добро.Мила,първото нещо,което трябва да направиш е ти самата да вземеш живота си в твои ръце,защото е един и няма време за губене,ние всички можем само да те подкрепяме,да ти дадем опора,стимул,да те насочим какво да прочетеш,но основното от теб самата зависи,всичко друго е второстепенно.Колко години си си втълпявала една и съща фраза-''АЗ СИ ГО НАПРАВИХ,СЕГА ЩЕ СИ НОСЯ ТОВАРА.''-ами промени я тази фраза,замени я с нещо позитивно например-''АЗ МОГА ДА ПОСТИГНА УСПЕХ В ЖИВОТА СИ,или "АЗ ИМАМ УСПЕХ,АЗ ИМАМ ВСИЧКО В МОЯ ЖИВОТ!",ето така можеш да започнеш едно хубаво и ново начало на живота си,а тук има доста позитивни утвърждения,които вършат добра работа.И както МИЛА те е посъветвала,направи си восъколеене,то доста добре изчиства всичко,а ходжи и тем подобни,според мен не ходи по-вече на такива,а промени мисленето си,защото всичко е в главите ни-проблеми,болки и тем подобни.Това е от мен,дано съм ти била полезна.УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ ОТ СЪРЦЕ!ТИ МОЖЕШ И АЗ ВЯРВАМ В ТЕБ!
Активен

_ (10) Моят свят се грижи за мен! _ (10)
Jacky
Вълшебник
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Септември 19, 2012, 11:26:00 »

ssm4    ssm5   

Активен
Olimpia
Начинаещ чародей
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #11 -: Септември 19, 2012, 01:59:44 »

Всичко е добро и полезно! Джаки, аз ти предлагам да започнеш от ПРОШКАТА. Прости си - първо на себе си, а после и на всички около теб, и на тези, които вече не са около теб.Има много информация във форума.УСПЕХ!
Активен
La Dolce Vita
Начинаещ чародей
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 86

« Отговор #12 -: Септември 19, 2012, 04:02:06 »

Jacky drakon душо ако имаш още пари за даване по ходжи-моджи  Wink по-добре ги дай за психоанализа   Smiley

Психоанализа и терапия

Задачата на терапията е да улеснява пациентът в разширяване на разбирането му за неговия психичен живот, мотиви и конфликти. Това се  прави, като се  използват  няколко основни средства:

-        Изясняване – въпроси, чиято основна цел е да се получи повече яснота относно представения от пациента материал и някои недоизяснени детайли в него (например чувства, съпровождащи преживяването фантазии, обстоятелства и т.н.).

-        Конфронтация – това е техника в психоаналитичната работа, чиято основна цел е внимателно да посочи на пациента някои противоречия в описанията на спомените и отношенията от своя живот. Ползата от конфронтацията в аналитичната работа е, че тя допринася да се изведат на яве някои несъзнавани психични конфликти.

-        Интерпретация – задачата на интерпретацията като терапевтичен метод е да помогне на пациента да направи връзка между случващото се тук и сега в отношенията с терапевта и миналия опит на пациента.

-        Подкрепа – Съществува вярването, че в психоанализата терапевтът не е съпричастен към преживяванията на своя пациент. Всъщност в психоаналитичната работа подкрепата е необходимо условие за удържане на трудните преживявания, които понякога се събуждат в терапията. Тъй като често става дума за болезнени теми от живота на пациента, внимателният подбор на темпа и ритъма на терапевтичната работа, както и доброжелателното отношение на терапевта е важно условие за успеха на терапевтичната работа.

Ако си чела "Нека ти разкажа" на Хорхе Букай  Smiley ще се сетиш че цялото 'действие' / сюжета се развива при психоаналитик , при Дебелия  Wink

из "Нека ти разкажа"

Дебелия стана и отиде до гардероба.Отвори врататa му,започна да рови в безпорядъка вътре и извади едно фенерче.Натисна копчето му и понеже феnерчето не светваше,го удари два-три пъти,за да проработи.После загаси лампата в стаята и освети с фенерчето прозореца,който беше със спуснати щори.

- Виждаш ли лъча светлина?-попита ме той.

- Да,разбира се.

- Защо?

-Защото фенерчето свети-отвърнах аз колебливо,без да знам накъде бие.

- Сега отвори щората.

Направих го.

- А сега?-запита ,насочвайки лъча към прозореца,през който влизаше пряка обедна светлина.

-Какво сега ?-отвърнах.

-Сега фенерчето свети ли,или не свети?

-Не знам.

-Как така?Не виждаш ли светлината?

-Не,сега не я вижда.

-А знаеш ли защо?

-Ами защото слънцето...-понечих да обясня.

-Не можеш да я видиш,защото за да доловиш светлината,имаш нужда от тъмнина.Разбираш ли?Нещата съществуват само благодарение на противоположното.И това важи за светлината и мрака,за деня и нощта,за мъжкото и женско начало,за силата и слабостта....

-Така е във външния свят ,но естествено  - и във вътрешния. Как бихме могли да усетим наи-силните си страни, ако не притежаваме слабости? Как бихме могли да се учим , ако не беше невежеството ни ? Как бихме могк=ли да бъдем мъже или жени , ако нямаше жени и мъже?  И освен това, как да бъдем сигурни , че се раждаме стопроцентови момченца , щом всяка клетка в тялото ни носи педесет процента информация за единия пол и педесет процента информация за другия ?

Носим себе си по двойки, със съответните противоположности , всичките си качества , способности , добродетели и недостатъци. Искам да кажа че , никой от нас не е само добър , нито само интелигентен, нито само смел. Добротата , интелектът и смелостта ни съжителстват винаги с лошотията , с глупостта и със страха ни.

Всички сме чували, че онези , които се мъчат да покажат , че са нещо повече , всъщност се чустват доста по ниши. И е вярно.

Абсолютно същото е с останалите качества : когато една черта изпъкне над всички други , това не винаги е признак , че тя надделява у нас, защото много често този факт говори само за едно голямо усилие да се прикрие и дасе избегне противоположната черта, да и се окаже съпротива и да се потисне ....

-  Но ако това , което казваш , е вярно, то зад всеки добър човек винаги се крие някое потиснато копеле - прекиснах го ядно.

-  Не бих посмял да твърдя , че винаги е така.Казвам само , че понякога е така .....

Това последното , завършека ми харесва
« Последна редакция: Септември 19, 2012, 04:30:33 от La Dolce Vita » Активен

Злая... Не с той ноги встала... Не на ту метлу села... Еще и полетела не в ту сторону...

Jacky
Вълшебник
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Септември 21, 2012, 11:23:06 »

Хубаво е!   :palec:

БЛАГОДАРЯ!  ssm4

Активен
vivaldii
Модeратор
Маг
Неактивен Неактивен

Публикации: 5376

ЖИВОТЪТ МЕ ОБИЧА ОБИЧАМ ГО И АЗ !!!

« Отговор #14 -: Септември 21, 2012, 05:46:44 »

Jacky - ти сигурна ли си че наистина "магията" е хванала    - според мен е кaрмична връзка  bluch  + съвпадението че си отишла при ходжа .  bluch
Недей да ходиш при него - направи си восъколеене и ела да те видя какви си ги свършила  ssm5
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

Loading